Річну декларацію ФОП можна подати у Дії. Інструкція
2 хв читання
Така послуга стосується фізичних осіб-підприємців 1-3 груп і дії з 22 січня.
«Раніше підприємцям треба було наймати бухгалтера чи переплачувати платний сервіс, щоб подати декларацію. Тепер це можна зробити онлайн і безкоштовно — у кілька кліків у застосунку Дія», – повідомив міністр цифрової політики Михайло Федоров.
Міністр розповів інструкцію, як подати декларацію ФОПам 1 та 2 груп:
- У застосунку Дія виберіть Послуги → Податки ФОП → Декларації
- Введіть суму доходу за рік та контактні дані
- Дія заповнить дані про ЄП та ЄСВ. Усі дані та суми редагуються. Тому уважно все перевіряйте та виправте, якщо знайдете помилку.
- Підпишіть декларацію Дія.Підписом.
Як подати декларацію ФОПам 3 групи:
- У застосунку Дія виберіть Послуги → Податки ФОП → Декларації
- Декларація заповнюється за принципом всіх попередніх періодів — потрібно внести суму доходу лише за 4 квартал. Дія зробить запит до Податкової на декларацію за три інші квартали і підтягне суму доходу за 9 місяців.
- Сума податку до сплати вираховується автоматично, так само, як і дані про Єдиний соціальний внесок
- Відредагуйте дані та суми в декларації
- Підпишіть Дія.Підписом.
Послуга розроблена Міністерство цифрової трансформації України спільно з Державна податкова служба України за підтримки Програма EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фонд Східна Європа та Innovabridge.
Нагадаємо, у Афіша заходів центру Дія.Бізнес у Бучі на січень – ГАЗЕТА БУЧАНСЬКІ НОВИНИ (buchanews.com.ua)