Інклюзивно-ресурсний центр Бучі – освіта за європейським зразком (ВІДЕО)
2 хв читання
У Бучанській громаді діє інклюзивно-ресурсний центр для дітей. Тут фахівці проводять комплексну оцінку фізичному стану дітей та надають корекційні послуги.
Основна мета закладу – допомогти малечі з особливими потребами та певними вадами стати повноцінними членами соціуму.
Якщо дитина має труднощі у навчанні, не може засвоїти матеріал, відчуває проблеми під час спілкування з іншими дітьми чи дорослими, то їй потрібна професійна підтримка.
«Сюди приходять діти, які мають певні труднощі когнітивного, емоційно-вольового характеру, ментального плану, – розповідає директорка Бучанського інклюзивно-ресурсного центру Альона Комінко.
Батьки, у тому числі й внутрішньо-переміщені особи можуть скористатися послугами центру як за власним бажанням, так і за рекомендацією лікарів, порад педагогів, психологів чи соціальних працівників.

Комплексну оцінку проводять фахівці центру – психолог, дифектолог, реабілітог, логопед.
Фактично, працівники цієї установи дають рекомендації та так звану дорожню карту батькам та педагогам освітніх закладів як навчати дитину в інклюзивному класі та як адаптувати матеріал до повноцінного засвоєння.
Консультацію фахівців можна отримати в інклюзивно-ресурсному центрі, який розташований на території Бучанського ліцею №3. Крім того, у 2021 році мережу центрів було розширено та створено Блиставицьку філію. За детальною інформацією, можна звернутись за номером 0960738870.
Діти у свою чергу від таких занять отримують не лише користь, а і море позитиву та радощів.
«Чим більше ми маємо різноманітних дидактичних засобів та обладнання, яке використовується саме з корекційною метою, тим краще. Для дитини це просто гра, а фахівець перетворює це в робочий інструмент і приносить велику користь», – наголошує пані Альона Комінко.

У центрі функціонують:
- кабінет для сенсорної інтеграції,
- кабінети для психологічної та дефектологічної діагностики,
- стіна для корекційно-розвиткових занять,
- кабінет лікувальної фізкультури.
«У нас є дуже гарні результати, – ділиться реабілітолог Микола Білан. – Дитинка з церебральним паралічем почала робити самостійні кроки. Це взагалі було відкриття для нас».
У іншої дитинки зі скаліозом 3-4 ступеня фахівці Центру зупинили прогресування хвороби.
Усього на території Бучанської громади майже 700 дітей перебувають на обліку в інклюзивно ресурсному центрі.
Саме тому розвиток подібних закладів у громаді стане одним із пріоритетів в майбутньому. Незабаром у Ворзельському старостаті з’явиться новий заклад освіти з безліччю функцій для дітей з обмеженими можливостями. Крім того, у Бучі планується створення центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.