Турбота про себе: у «Центрі життестійкості» допомагають відновити ментальне здоров’я (Фото)
3 хв читання
Турбота про себе, отримати позитивні емоції, зарядитися енергією, якою вже потім можна ділитися з іншими – головний посил, який панував у «Центрі життєстійкості» у Всесвітній день психічного здоров’я.
«Кожен має у першу чергу любити себе, дбати про себе. Якщо ми будемо гарно себе відчувати, будемо наповнені позитивною енергією, нам буде що віддавати. Лише тоді ми зможемо допомогти іншим», – наголосила директорка Центру соціального та психологічного забезпечення Олена Ренчка.
Вона розповіла, що у центрі працюють спеціалісти, які мають фахові знання і досвід, щоб допомогти людині у складному психічному стані, «достукатися» і віднайти ті моменти, на які можна спиратися, відновлюючи свій емоційний стан.
Цього дня у «Центрі життєстійкості» Бучі також відбувся круглий стіл, головна тема якого була турбота про себе
Говорили про те, як можна допомогти жителям нашої громади знайти душевну рівновагу і врятувати своє ментальне здоров’я.
На заході спілкувалися і шукали нові ідеї та можливості представники програми «Ти як?», Проєкту USAID і провідні спеціалісти соціальної, освітньої та медичної галузей Бучанської громади. Крім того, вони спробували на собі деякі практики, які впроваджують фахівці Центру для відновлення ментального здоров’я.
«Навички, які надаються у цьому просторі, повинні увійти до нашого повсякденного життя, – наголосив координатор з психічного здоровʼя у Київській області Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Валерій Когутницький. – Сьогодні продемонстрували прості ефективні техніки, які працюють тут і зараз. І їм дуже легко навчитися».
Координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Казакова наголосила, що круглий стіл – це розширення знайомства фахівців їх відомств, відтак покращення гарної взаємодії. Вона відмітила: «Тішить, що такі послуги поширюються, і фахівці, які тут працюють, всі вмотивовані. Адже психічне здоров’я – це про кожного. І будь-де: в медицині, освіті, спорті тощо.


Присутня керівниця Управління соціальної політики Ірина Пасічна роз’яснила, що у нашій громаді є тісна співпраця з медзакладам та структурними підрозділами БМР, що дотичні до ресурсу, який націлений на користь людям. Обмін досвідом і напрацюваннями між колегами є основою надання якісних послуг громадянам.
Цього дня у «Центрі життєстійкості» було дуже людно.
Бучанці активно приходили, дізнавалися про різноманітність групових занять, приймали в них участь. Хто мав потребу, індивідуально працював із психологом. Також записувалися на наступні консультації, оскільки бажаючих було більше, ніж можливість прийняти за один день.
Керівниця мобільної бригади у Бучанській громаді благодійної організації «Надія і житло для дітей» Галина Фидонюк розповіла, що цього дня були різні запити від клієнтів: робота з втратами, з різними видами травматизації, робота з тривожностями. Також зверталися із потребою налагодити взаєморозуміння в родині та із підлітками.


Варто додати, що «Центр життєстійкості» у Бучі є прикладом для інших громад. Він був створений одним із перших і досить якісно впроваджує свою корисну діяльність на підтримку місцевих жителів. Тож сюди періодично приїжджають делегації з інших регіонів, щоб познайомитися із набутим досвідом і втілити його у своїх громадах.
Валерій Когутницький додав, що Бучанська громада є дуже прогресивною. І навіть є думка зробити на основі цього простору навчальний центр для фахівців. Зокрема, наголосив, що більшість сервісів у цьому напрямку будуть показувати спеціалістам всієї України саме на прикладі Бучанської громади.
На заході голова ГО «Свідома Бучанська громада» Катерина Цип’ящук представила для гостей мобільний додаток Sympto.me, який складається із двох частин: фізичне і ментальне здоров’я. Ідея наших активістів і лікарів дуже вразила і зацікавила присутніх гостей. Тож говорили про можливість масштабувати додаток на інші території.


Із дозволу учасниць, журналісти БН заглянули на одну із групових технік.
Галина Фидонюк розповіла, що із групою жінок працювали з метафоричними картами на ресурсність.
«Під час цієї роботи ми можемо трохи заглибитися в минуле і з’ясувати, в якому стані людина сьогодні. А також трохи побудувати своє майбутнє. Зокрема, з’ясувати, як це робити», – роз’яснила пані Галина.
У цьому процесі вони знайшли п’ять кроків, за допомогою яких можна досягнути поставленої мети. Фахівчиня наголосила, що вони не радять. А будують роботу так, щоб людина, яка до них прийшла, сама з’ясувала і знайшла свої відповіді.
«Я вперше була на такому тренінгу. Було цікаво взяти три карти і обрати, які з них символізують моє минуле, сучасне і майбутнє. Цікаво було послухати себе із середини – що я бачу, і чому саме на цій картинці я бачу певні образи. І послухати думки і трактування інших учасниць. Рекомендую спробувати», – прокоментувала свої відчуття Катерина, одна із учасниць тренінгу.


70-річна жінка прийшла на заняття групи взаємопідтримки «Інформаційна стресостійкість».
Вона розповіла, що вона практикувалася працювати на комп’ютері за допомогою системного адміністратора, який усе показував.
«Зараз треба вміти й створити акаунт, і зареєструватися на зустріч до лікаря. До сусідів звертатися не хочу аби кожен раз не турбувати їх. Тому вирішила цього навчитися самостійно», – поділась з нашим кореспондентом учасниця тренінгу.
Не лише цього дня, а і щоденно у «Центрі життєстійкості можна отримати такі послуги:
- Професійні консультації фахівців;
- Групові терапевтичні сесії;
- Корисні поради щодо підтримки психічного здоров’я;
- Можливість поспілкуватися з однодумцями.
Знаходиться за адресою: м. Буча, вул. Енергетиків, 19.
Контактний телефон 0673003023.
Розклад занять у статті: Центр життєстійкості в Бучі допоможе емоційного стану (buchanews.com.ua)






