Центр життєстійкості – рік якісної допомоги людям (Фото)
1 хв читання
Центр життєстійкості рік функціонує у Бучанській громаді. 15 квітня виповнився рік, як новий простір соціально-психологічної підтримки відкрився в Бучанській громаді.
Він був одним із перших на Київщині, і нині є прикладом якісного надання послуг тим, хто цього потребує.
У Центрі життєстійкості можна безкоштовно отримати кваліфіковану допомогу, знайти опору, навчитися справлятися зі стресом самим та допомагати своїм близьким.


З нагоди річниці до Бучі прибули представники дев’яти громад Київської області для обміну досвідом у межах проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми», реалізованого МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» України».
Олена Ренчка – директорка комунального некомерційного підприємства «Бучанський центр соціальних послуг та психологічної допомоги» і керівник Центру життєстійкості презентувала напрацювання і досягнення їхньої команди, та поділилася, як їм це вдалося. А також представила план розвитку на найближче майбутнє.


До відкриття
Директорка Олена Ренчка розповіла представникам інших громад, як команда КНП почала із вивчення потреб місцевих жителів, аналізу та перевірки отриманої інформації, щоб мати розуміння, які ж послуги і яким чином необхідно впровадити в Центрі життєстійкості.
«Перед впровадженням будь-якого рішення ми багато аналізуємо, перевіряємо, вивчаємо, і лише після цього дослідження створюємо програми, формуємо плани, вводимо нові послуги для забезпечення потреб наших жителів», – розповіла пані Олена й наголосила, що при цьому вивченні підключаються фахівці всіх служб міської ради, відтак отримують повні дані.


Йшлося також про співпрацю з громадськими організаціями та міжнародними фондами, які підсилюють Центр життєстійкості в наданні послуг.
Вона поділилася з гостями унікальними методиками роботи, які напрацював Центр життєстійкості за рік, та продемонструвала, як функціонує система надання соціальних послуг у громаді.
«За останній рік ми дуже багато чого навчилися, – поділилася керівниця Центру. – Навчання, індивідуальні консультації, форуми, тренінги – нам усе це дало багато знань як теоретичних, так і практичних».
Крім іншого, керівниця зупинилася і на послугах, які ввели нещодавно. Зокрема, супровід ветеранів війни та демобілізованих осіб, соціальне таксі, а також супровід дитини під час інклюзивного навчання – асистента дитини.

Потім всі учасники зібрання опрацювали в групах впровадження послуг відповідно до потреб громади. Вони виконували завдання, спільно шукали рішення під керівництвом модераторів із Бучі й набували нового досвіду.
«Ми побачили, наскільки добре налагоджена схема роботи Центру життєстійкості в Бучі. Тепер наша мета – створити такі ж ефективні осередки у своїх громадах», – відзначили учасники зустрічі.
Нагадаємо, Центр життєстійкості функціонує в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.



