В Бучанській громаді зростає захворюваність на коронавірус та ГРИП
4 хв читання
Після новорічно-різдвяних свят захворюваність на коронавірус в Україні знову почала зростати. І в Бучанській громаді також. За три тижні січня показники по всій країні значно виросли. . Більш ніж 20 000 нових випадків кожного дня фіксують лікарі.
Нагадаємо : +126 випадків COVID-19 у Бучанській громаді за минулий тиждень.
Катерина Блінова, сімейна лікарка та завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3 Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги розповіла, що наразі люди панікують, тому медики закликають зберігати спокій, адже всі лікарі є поряд, по можливості відповідають на телефонні дзвінки пацієнтів, але потрібно розуміти, що є прийом, тому слід зачекати і лікар неодмінно вам перетелефонує.
Як поводитися, якщо маєте погане самопочуття:
- Щоб хвороба в подальшому не призвела до серйозних ускладнень, необхідно пити достатню кількість води до 3 -4 літрів та не перевантажувати свій організм.
- Якщо є температура, знизити її за допомогою парацетамолу та зв’язатись зі своїм лікарем.
– Не займайтесь самолікуванням, не починайте приймати антибіотики та не біжить будь – де здавати аналіз на коронавірус. Це не є лікуванням. – зазначає медик.
Ще Катерина Евгенівна розповіла,що у зв’язку з великими коливаннями погоди відбулись також спалахи Грипу А.
Як відрізнити грип від ГРВІ
Зі слів лікарки, сновна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає у тому, що грип розпочинається раптово і гостро, а впродовж періоду хвороби різко виражені ломота в тілі, озноб, головний біль і біль у м’язах, температура зазвичай від 39 до 40 градусів, а ГРВІ – зазвичай починається поступово і супроводжується відчуттям “розбитості” та загального нездужання.
– Не займайтесь самолікуванням, зверніться до свого лікаря.
Вакцинація
Наразі у Бучанській громаді є всі наявні в Україні вакцини. Також роблять бустерну та додаткову дозу.
– Перш ніж робити бустерну дозу обов’язково проконсультуйтесь зі своїм лікарем, бустерна доза не робиться раніше ніж після 6 місяців після другого щеплення на ковід і проводиться людям від 60 років і старше, тим які мають хронічні захворювання для підтримки перших двох доз.
Зробити щеплення можна у Центрі масової вакцинації:
Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №5
- м. Буча, вул. Катерини Білокур 1-А
Алгоритм запису на вакцинацію:
- Зв’яжіться зі своїм лікарем, отримайте вичерпну інформацію стосовно обраної вакцини та запишіться на зручний для Вас час відповідно до графіка роботи пункту щеплень чи центру масової вакцинації.
- Зателефонуйте за номерами 067-587-73-81; 067-351-62-28 та запишіться на вакцинацію на зручний для Вас час відповідно до графіка роботи пункту щеплень чи центру масової вакцинації.
Здебільшого захворювання на COVID у вакцинованих перебігає в легкій формі, тому медики просять усіх щепитись, адже на їхніми спостереженнями, людей котрі вакциновані, не потрібно навіть госпіталізувати.
Бережіть себе та близьких.