Анатолій Камінчук — український письменник, родом із Луб’янки
2 хв читання
Анатолій Камінчук народився 1939 року в Києві в сім’ї службовця. Коли розпочалася війна, його батько Семен Камінчук пішов на фронт, а мати, Марина Федорівна, разом із сином переїхала в Луб’янку до свого батька Федора Івановича Петренка, який працював механіком на млині. Батькові довелося пройти через концтабір, а в 1943 році він загинув у боях під Житомиром.
– Ще змалку, відколи себе пам’ятаю, для мене література завжди була не терміном, а життям, – розповідає Анатолій Семенович. – Пригадую себе маленьким: надворі хуга, заметіль, зима. На вікнах «білі лисиці» — це Морозенко розмалював шибки. В хаті холодно, а за вікном — світу білого не видно — завіяло, намело аж під стріху. Сиджу біля вікна й розглядаю химерні візерунки на склі, прохукую на шибках прозоре віконечко — ой леле, як там цікаво! У пухнастому інеї сині дерева, на гілках снігурі, синички, горобчики. На паркані, на дротах шапки снігу. А сніг іскристий, рожевий, лискучий. Тоді ще не було ні телевізора, ні домашнього кіно, а були в мене кольорові олівці, які мама подарувала на день народження. І я взявся до малювання. Хотілося це побачене диво перенести на папір. І застрибали, як живі, зайчики та білочки, повиростали химери-дивовижі, хурделила сніговиця, заграла у переливах сонця райдуга-веселиця. Незчувся, як і день минув. Повернулася мама з роботи. Похвалила за малювання. А тоді мені забажалося ще й віршики до малюнків зробити. Не пам’ятаю, які вони були, ті віршики. Та головне — ті рядочки сподобалися мамі, і вона мене знову похвалила. Мабуть, саме відтоді я й почав римувати, тобто писати вірші. Отой радісний і святковий стан душі бережу в собі, коли беруся за перо, коли мережу рядки, коли пишуться вірші для Вас, малята.
Анатолій провів своє дитинство у Луб’янці, закінчив місцеву школу.
– Вчителька української мови та літератури помітила мій талант. Якось вона спитала, чи багато віршів я написав. На той час їх було вже достатньо, тому вона відправила їх у Бородянську районну газету.
Там у 1956 році вперше надрукували вірші поета. Згодом Анатолій Семенович друкувався і в інших газетах, а в 1958 році «Київська правда» подала велику добірку віршів поета-початківця з передмовою українського поета, письменника, публіциста, драматурга Платона Воронька.
Анатолій провів своє дитинство у Луб’янці, закінчив місцеву школу. Служив Анатолій в Одесі, там же відвідував літературні курси. Йому навіть запропонували залишитись в місті та без екзаменів вступити в університет, але він повернувся до Києва.
Вступив на філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, а під час навчання вже працював у бородянській районній газеті «Колгоспник Бородянщини», потім у макарівській газеті «Ленінська зоря». Після закінчення навчання працював учителем української мови і літератури на Житомирщині.
У 1969 році вийшла перша збірка віршів Анатолія Камінчука «Свічадо», тоді ж він переїхав до Києва. Друкувався у журналах «Дніпро», «Вітчизна», «Україна» тощо. Працював у журналі «Малятко», у видавництві: «Радянська школа», «Молодь», «Дніпро» та завідувачем відділу прози журналу «Київ».
Поет видав більше десяти збірок віршів для дітей: «Ластівка» (1972), «Равлик-Павлик» (1974), «Веселе полювання» (1982) та інші. Окремі вірші перекладено російською, молдавською, азербайджанською та польською мовами.

Тексти письменника написано просто й щиро, тому вони знаходять відгук у душах читачів – і юних, і дорослих.
– Мої персонажі самі знаходили мене. Також вони відображали те, як зі мною говорив світ. Вели оповідь в моїй уяві, а я лише записував, що вони кажуть.
Пан Анатолій вважає, що дитячу літературу не він обирав, а вона сама його обрала.
У своїх віршах він спілкується з дітьми засобами літературно-художнього тексту про ті речі, котрі є для них важливими. Намагається схилити їх до того, щоб вони думали самі, щоб емоційно реагували на світ і його подразники, щоб розвивали, витончували свої емоції, свою душу.
Анатолій Степанович – член Національної Спілки письменників України. На честь його таланту в Луб’янській школі №7, силами його брата Миколи Семеновича, було встановлено скульптуру, яка зображує книгу та лелек, які відлітають від неї. Ще в цьому освітньому закладі започатковано стипендію імені Анатолія Камінчука для найрозумніших дітей. Письменник отримав звання почесного жителя Луб’янки, всіляко підтримував рідне село та завжди згадує його у своєму житті.

БАТЬКІВЩИНА
Он повзе мурашка,
Ось хлюпоче річка.
Не зривай ромашку,
Не топчи травичку.
В зелені діброва,
В китицях ліщина.
Глянь, яка чудова
Наша Україна.
У РУДОЇ БІЛОЧКИ
У рудої білочки
Дуже гарні діточки.
Одне, як мізинчик,
Сіло на ослінчик.
Друге, як грибочок.
Сіло на горбочок.
А третє, як мишка,
Ухопило книжку,
Сторінки гортає.
Казочку читає.
