В школі Гаврилівки відзначили День пам’яті жертв Бабиного Яру
1 хв читання
З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок – масове вбивство євреїв Києва, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України та заради запобігання повторення злочинів проти людяності у Гаврилівській школі №8 школі були проведені інформаційні години, а також тематична виставка.
Довідково: Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистами євреїв та ромів, радянських військовополонених, в’язнів Сирецького концтабору, а також радянських підпільників, членів Організації українських націоналістів, душевнохворих, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року за участі 45-го і 303-го батальйонів німецької поліції розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися аж до звільнення Києва від окупації.
У 1941—1943 роках там розстріляно 621 члена ОУН (Організація Українських Націоналістів), серед них відома поетеса Оленау Теліга. Усього протягом двох років у Бабиному Яру було розстріляно від 70 тисяч до 150 тисяч осіб, дві третини з яких склали євреї. Перед відступом нацисти примусили в’язнів Сирецького табору викопувати та спалювати трупи.