«Сильна Буча» – історія волонтера Дениса Коваленка (Фото)
1 min readДениса Коваленка знають як волонтера і організатора благодійної організації «Благодійний Фонд «Сильна Буча». Люди незламні, коли вони разом. Це про Дениса Коваленко, його волонтерська діяльність – це благородна справа, котра об’єднує небайдужих людей.
Корінний бучанець, турботливий сім’янин, власник невеличкого бізнесу та невтомний волонтер – це все про Дениса. Його щоденна праця складна, та має свої позитивні плоди.
«Допомога може бути будь-якою» – ця фраза, напевно, найчастіше чутна з вуст волонтера. Вона ж добре описує і його діяльність. Волонтерством пан Денис займається з 2014 року, з початку війни в України. Тоді ця допомога не була настільки широкомасштабною, яких обертів вона набрала за останні три роки. Але й донині зберегла свій концепт – збір важливих і корисних речей для військових на фронті. Спочатку допомагали друзям та знайомим усім, що було доступним – шини, їжа, одяг.
Офіційно Благодійний Фонд створили у 2023 році, а зареєстрували лише 2024-го. Абсолютно вся команда фонду працює на волонтерських засадах, воліючи допомогою військовим наближати перемогу нашої держави. Жодного найманого працівника. Мають телеграм-канал, який створили з метою об’єднати інших небайдужих людей та висвітлювати свою діяльність.
Основна допомога військовим
Волонтери збирають одяг, обладнання, техніку, будівельні матеріали, маскувальні сітки та провіант для захисників. Інколи приймають поламану техніку, ремонтують та відправляють на фронт, де вона точно згодиться. За останні роки час від часу збирають і грошові донати, інколи просто благодійний збір, інколи у вигляді благодійного аукціону.
Фото: нещодавно Дениса Коваленко відзначили Подякою Бучанського міського голови Анатолія Федорука
Повномасштабне вторгнення, розповіді Дениса Коваленка
Денис із сім’єю виїхав за день до початку жахіть. Та все ж шукав можливість повернутися. Це було непросто й надто небезпечно – їхати прямісінько в окупацію.
Тож допомагав іншим: тримав зв’язок з людьми, допомагав цивільним безпечно, наскільки це було можливо, виходити з окупованих територій. Разом з іншими волонтерами координував, складав маршрути та давав поради людям у небезпечному шляху.
Згадуючи 2022 рік, Денис Коваленко зазначив, що саме завдяки згуртованості українського народу ми змогли тоді вистояти в найтемніші часи.
«Кожен має щось робити, за рахунок нашого об’єднання вдасться здобути перемогу».
Благодійні проєкти Фонду та співпраця
Окрім збору речей, Благодійний Фонд бере активну участь і в благодійних та реабілітаційних проєктах. Зокрема:
- Навчання з тактичної медицини та CQB тактика ведення ближнього бою для ДФТГ Бучі. Навчання викладав інструктор НАТО. Є домовленість для проведення наступних навчань на кінець 2024 року.
- Організовано навчання для населення з надання домедичної допомоги.
- Організовано навчання для інструктора-волонтера з бойової тактичної медицини з метою надалі безоплатно викладати навчання для населення.
Адже ці знання в наш час не звичайна примха, а життєва необхідність.
Особливої уваги також заслуговує участь Коваленка в проєктах із реабілітації військових. Створюється окремий соціальний проєкт для підтримки захисників, які проходять курс реабілітації.
Сам «БФ «Сильна Буча» нині співпрацює з багатьма іншими українськими благодійними та волонтерськими організаціями. Кожен готовий допомагати один одному, адже є розуміння, що цим можна зберегти життя нашого воїна. Без постійної, невтомної та часто безкорисної допомоги наших українських волонтерів навряд ми б мали настільки стійких воїнів на передовій та дружніх цивільних в тилу.
Посилання на соц. сторінку фонду.