Відділення комплексної реабілітації відкрили у Бучі (ФОТО)
1 хвилина на читанняНове Відділення комплексної реабілітації – це безбар’єрний простір із безліччю ефективних пристроїв, новітнім обладнанням, допоміжними механізмами, у якому працюють кваліфіковані співробітники, що пройшли додаткове навчання.
«Центр – це відповідь на ті виклики, які громада має сьогодні», – наголосив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
Реабілітаційний центр розміщується у денному стаціонарі Бучанського консультативно-діагностичного центру на вулиці Ковальського, 59. Відтепер пацієнти зможуть отримувати в одному приміщенні великий спектр медичний послуг.
Проєкт реалізовано в межах ініціативи «Мери за економічне зростання», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні.
Тож головна мета створення Відділення комплексної реабілітації: надати умови і можливості для відновлення здоров’я у комфортному середовищі неподалік від дому.
У приміщенні виконали поточний ремонт та встановили новітнє спеціалізоване обладнання. Також забезпечили доступ до відділення маломобільних груп населення. Окрім того, підвищили кваліфікацію медичних працівників і збільшили кількість робочих місць: додатково тут працюють 10 вузькопрофільних спеціалістів.
Створено широкий спектр комплексної реабілітації в амбулаторних умовах за напрямками:
- Реабілітація пацієнтів із наслідками травматичного ураження головного мозку, патологією периферичної нервової системи, хворобою Паркінсона;
- Комплексна реабілітація після черепно-мозкових травм, травм спинного мозку, після переломів кінцівок, компресійного перелому хребта;
- Післяопераційна реабілітація суглобів;
- Остеохондроз, кили хребта, артрити суглобів, сколіоз, надлишкова вага тіла;
- Дитячий церебральний параліч;
- Проведення занять, направлених на відновлення або тренування моторних функцій дитини;
- Реабілітація після травм та поранень, отриманих під час бойових дій.
«Будемо надавати медичну допомогу всім категоріям населення: військовослужбовці, цивільні, діти», – директор Бучанського консультативно-діагностичного центру Любомир Бучинський.
На урочистій події відкриття Анатолій Федорук вручив Подяки команді UNDP в Україні та координатору ініціативи «Мери за економічне зростання в Україні» Мустафу Сіт-Аметову за участь в реалізації проєкту.
«Потреба у послугах реабілітації постійно зростає. Наш святий обов’язок створити умови, щоб люди змогли отримати підвищеної увагу, доступу, особливих послуг – щоб мали все необхідне для життя», – зазначив Мустафа Сіт-Аметову.
Усіма видами послуг можна скористатися – безкоштовно. Необхідним є тільки направлення спеціаліста. Відділення зможе обслуговувати більше 10 тисяч пацієнтів на рік.
Мовою цифр
За статистикою у Бучанській міській територіальній громаді зареєстровано 4200 осіб з інвалідністю, у тому числі 331 дитина. Щорічно до Управління соціальної політики звертається близько 80 батьків, синам чи донькам яких необхідна медична реабілітація.
Понад 250 ветеранів отримали інвалідність внаслідок війни.
549 осіб з інвалідністю серед внутрішньо-переміщених осіб.
І кількість пацієнтів стабільно збільшується внаслідок бойових дій.