Знайомтесь: Головна Відьма, яка знищує ворожі шахеди
Головна Відьма у минулому працювала адміністраторкою ресторану. Тепер вирішила, що зараз найбільш корисною може бути саме в Добровольчому формуванні територіальної громади. Захищати свою громаду, знайомих, друзів.
«Завжди бути готовим», – девіз по життю Відьми, яку з дитинства дідусь вчив стріляти, а батько своїм прикладом, як поліцейський, захищати мир і спокій людей.
Зазначає, що була готова до служби і морально, і фізично (завжди займалася спортом). Тепер вона – командир групи.
«Під час виконання завдання адреналін піднімається, але ми маємо бути з холодним розумом завжди: не піддаватися паніці, усе контролювати й допомагати», – роз’яснює молода жінка.
За місяці тренування жінки добре знають, що таке постріли, вибухи й особиста відповідальність, коли в небі рашистські БПЛА. І те, що бувають різні реакції на стрес.
«Але це все приходить із досвідом, – ділиться Головна Відьма, – і взагалі немає чого боятися».
Саме завдячуючи цій жінці їхнє відділення отримало назву «Бойові Відьми». Перед одним із перших завдань вона наділа подарований друзями шеврон із відьмою на мітлі.
Головна Відьма, що таке для вас Незалежність?
«Із кожним роком війни значення «Незалежність» набуває нового сенсу. Ми розуміємо ціну волі. Кожен українець має це розуміти. Ми маємо виховувати наших дітей з відчуттям свободи», – вважає головна Відьма.
Нагадаємо, у мобільних вогневих групах протиповітряної оборони Добровольчого формування Бучанської територіальної громади вже кілька місяців служать жінки. Є змішані відділення, і виключно жіночі. Бойові дівчата назвали свої підрозділи Відьми, Валькірії, Амазонки.
Жінки поєднують службу із звичним мирним життям – роботою, родиною. І хоч важко, та не жаліються і впевнено навчаються бути фаховими військовими. Тому що об’єднані єдиним бажанням – захищати рідну землю.
Тож тренуються багато і цілеспрямовано. До підписання контракту із ДФТГ вони не мали жодного досвіду у військовій справі. Та за два місяці, а хто і за один, освоїли автомат, кулемет, відстежування шахедів, у тому числі з прожектором. Бойові жінки вже мають на своєму рахунку три збиті рашистські безпілотники.
До речі, вони навчаються не лише збивати, а збивати так, щоб уламки дрона не падали на хати, не завдавали шкоди людям.
«Цей проєкт – жінки у ДФТГ – стартував у травні цього року. Коли більшість чоловіків добровольчого формування пішли на фронт, їхні місця зайняли жінки. І досить ефективно виконують бойові завдання щодо ППО і стабілізаційних дій», – розповів заступник командира, начальник штабу Добровольчого формування Бучанської територіальної громади Андрій Верлатий.