fbpx

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

У Бучі побували учасники Наглядової Ради YES (ФОТО)

1 min read

Учасники Наглядової Ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Храм Святого Апостола Андрія Первозванного.

Бучанський міський голова Анатолій Федорук розповів про страшні події, що відбувалися у місті, коли воно було окуповане російською армією. Про неможливість дістатися з одного мікрорайону в інший, отримати гуманітарну допомогу, ліки. Про вбивство мирних людей. Про масове захоронення біля Храму тих, хто загинув у центральній частині міста, і заборону хоронити, забирати тіла з вулиць у всіх інших мікрорайонах. Про страшні знахідки після звільнення Бучі – вбитих, закатованих, спалених людей.

– Саме вбитих мирних жителів, – акцентував увагу Анатолій Петрович. – Це підтвердили експертизи, зроблені після ексгумації тіл загиблих. Це воєнні злочини, за які винні мають бути покараними. Із громадян, які залишилися у Бучі під час окупації, кожен п’ятий-шостий був розстріляний. Якщо говорити про всю Київщину – кожен третій в області розстріляний у Бучі.

Також мер міста розповів про концепт майбутнього Меморіального комплексу, який має стати одночасно і знаком скорботи, і символом Великої Перемоги:

– Ми розуміємо, що життя продовжується і з цим потрібно жити, та необхідно увіковічити пам’ять про події, що тут сталися. Тому що з міста Бучі почалося звільнення населених пунктів Київщини і України.

Учасники Наглядової Ради YES дізналися, що у громаді вже є напрацювання щодо Меморіального комплексу. Різні архітектурні групи, проєктні організації формують свої пропозиції. Уже маємо напрацювання щодо співпраці із фондом Віктора Пінчука.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.