БЦПМСД: у яких випадках припиняється дія декларації
1 min readЄ визначений перелік підстав припинення дії декларації.
- Якщо пацієнт хоче змінити лікаря, він просто подає нову декларацію до нового фахівця. Стара декларація анулюється автоматично.
- Також за бажанням пацієнта можна просто припинити дію декларації. Для цього треба подати заяву про її припинення.
- Декларація припиняє діяти у разі ліквідації юридичної особи чи ФОП того закладу, в якому вона подана. Крім випадків перетворення юридичної особи: у такому разі декларація чинна та вважається поданою новій юридичній особі.
- Коли лікар і медичний заклад припиняють трудові відносини, декларації, подані до цього лікаря у цьому закладі, припиняють діяти. Тож якщо ваш лікар звільнився, потрібно подати декларацію до іншого лікаря.
- Має припинити дію декларація з лікарем, якому суд заборонив займатися медичною діяльністю.
- Якщо пацієнт не виконує медичних приписів чи правил медичного закладу, лікар може відмовитися від його ведення, якщо це не загрожує життю пацієнта і здоров’ю населення. У такому разі заклад ініціює процедуру припинення декларації.
- Декларація неповнолітнього пацієнта з педіатром припиняє діяти у день його 18-річчя, відтак слід підписати нову з терапевтом або сімейним лікарем.
- Декларація анулюється в разі смерті лікаря або пацієнта.
Нагадуємо, що обирати лікаря та підписувати декларацію можна необмежену кількість разів.
Зауважте, коли ви підписуєте декларацію з лікарем, відвідувати його варто не лише зі скаргами на стан здоров’я, а й для профілактичних оглядів та консультацій. Проте декларація лишається чинною, незалежно від того, як часто ви буваєте в лікаря.