fbpx

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Літній відпочинок 2020: як уникнути проблем під час подорожей

1 min read

4 липня 17 українських громадян не пропустили до Греції у зв’язку з карантинними обмеженнями на в’їзд до Євросоюзу громадян з третіх країн.

Повернення українців заплановане на сьогодні, 7 липня.

Рада Європейського Союзу узгодила питання про відкриття зовнішніх кордонів з 1 липня для громадян 19 країн, Україна не входить до цього переліку.

У зв’язку із ситуацією, що склалася з українцями, МЗС України звернуло увагу громадян на інструкції щодо підготовки до подорожей.

Рекомендації оприлюднені на офіційному сайті відомства. Як йдеться в повідомленні, перш за все, потрібно переконатись, що ви насправді зможете здійснити подорож.

Перед поїздкою треба здійснити декілька дій:   

  • зв’яжіться з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку, та уточніть актуальний стан карантинних обмежень у країні та перевірте статус вашого бронювання. Ситуація може змінюватись, тож,  перебувайте з оператором на постійному зв‘язку;
  • паралельно зв’яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також із представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу та найактуальнішу інформацію щодо чинних карантинних обмежень; максимально подбайте про власну безпеку.
  • Ретельно вивчіть умови вашого страхового полісу. Переконайтесь, що він покриває витрати, що можуть виникнути у випадку надзвичайної ситуації, в тому числі, інфікування коронавірусом;
  • подбайте про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів та необхідність придбати нові квитки, вимушене перебування в країні понад запланований термін тощо). Візьміть з собою різні платіжні засоби – платіжні картки, готівку тощо; потурбуйтесь про власне здоров’я;
  • візьміть з собою необхідні особисто вам медичні препарати “з запасом” – на випадок вимушеної затримки за кордоном; перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо.

Також у Міністерстві радять ретельно перевірити інформацію про можливість в’їзду чи транзитного проїзду через наявні офіційні джерела, зокрема з використанням інтерактивної мапи МЗС.

«Вона дозволяє у зручному форматі отримати найбільш важливу інформацію по будь-якій країні світу. Мапа працює в тестовому режимі та доступна за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/map. Дані, що наводяться в інтерактивній мапі, оновлюються на постійній основі закордонними дипломатичними установами України», – розповіли у відомстві.