Календар

Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви

01.05.2025

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Міста в образах жінок: художниця Марія Єрмолович з Бучі представила свої роботи (Фото)

1 хв читання

Марія Єрмолович, викладачка Бучанського ліцею № 9 презентувала персональну виставку «Жінки як міста України» у Публічній бібліотеці.

Це була дебютна виставка для освітянки мистецтва, де вона продемонструвала свій талант художниці. Головний образ картин – українська жінка як місто, яка символічно оберігає свою землю.

Ідея для реалізації виникла три роки тому. За словами авторки, перша картина була намальована 24 серпня 2022 року – у День Незалежності України. Нині в колекції пані Марії налічується понад 45 картин.

«Усі малюнки створювалися по-різному. Одні – швидко, за годину, інші – за декілька днів. Серед таких – Маріуполь, за який досі болить душа», – розповідає вона.

Жінка зізнається, що під час процесу проживає емоції своєї ліричної героїні. А характеристику для кожної жінки черпає з асоціативних образів.

«Теращев – ліси. Мироцьке – це панночка, бо там розташовується маєток Остен-Сакенів. Київ вийшов трохи суворим, як столиця», – каже художниця.

Школа – простір для мистецтва

Учні ліцею також спробували себе в ролі митців. Тож взяли участь у цікавому інтерактиві від вчительки Марії. Спочатку вони обрали собі місто, яке їм подобається, і розповіли про свої асоціації з ними. А пізніше й самі зобразили свою жінку як місто.

«Люблю з дітками щось створити нове. Я побачила результат нашого уроку й була вражена», – зазначає вона.

Виставка «Жінки як міста України», Марія Єрмолович

Показати свої роботи на публіці Марія Єрмолович вирішила під час чергового шкільного зібрання. Директорка ліцею № 9 Лариса Сторожик запитала, чи є в когось бажання презентувати щось своє. Цей момент став для Марії вирішальним.

«Думаю, запропоную, а що як вийде. Хочу, щоб моїх гарних дівчат побачили», – розповідає вона.

Колеги та керівництво підтримали мисткиню. Лариса Яківна розповіла, що була вражена ідеєю та оригінальністю робіт. І стверджує, що їхній вчитель мистецтва дуже талановита. Педагоги впізнавали свої міста й підтверджували, що Марія Єрмолович влучила в саму точку. Діти, дізнавшись, що це її роботи, були також приємно здивовані.

«Найбільше мене підтримала моя творча родина. Вони в мене повірили. Я їм дуже вдячна», – каже художниця.

Жінка не приховує хвилювання перед офіційною презентацією, хоча й розуміє, що критика – це нормально й усім догодити неможливо.

«Що вони скажуть? Як оцінять? Як подивляться? Чи сподобається їм?» – такі питання хвилювали дебютантку.

Місце, що надихає

Осередком натхнення для майбутніх робіт жінки є дім. А одним із факторів, що розігріває фантазію – музика.

«Я малюю найчастіше під час повітряних тривог. Не знаю чому, але мені так легше. У мене відчуття, що своєю роботою я можу ментально когось підтримати», – поділилася вона.

Головна мрія художниці – масштабувати проєкт

Вона не приховує, що хоче, аби її роботи побачили в Києві та інших куточках України. Буча стала для неї стартом і мотивувала йти далі.

«У кожну з цих картин я вклала маленьку частинку душі», – коментує вона.

На завершення розмови художниця анонсувала свою наступну роботу – місто Гостомель.