Календар

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архіви

02.05.2025

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Для бучанської молоді провели корисний воркшоп “Молодші 18: Ми – законотворці”

1 хв читання
"Молодші 18: Ми - законотворці"

“Молодші 18: Ми – законотворці”

Проєкт “Молодші 18: Ми – законотворці”(скорочено – М18) – це всеукраїнська ініціатива з громадянської освіти для українських дітей і підлітків молодше 18 років. Метою проєкту є виховання свідомих та відповідальних громадян. Все це завдяки впровадженню розвитку громадянської компетентності та політичної обізнаності у молодого покоління.

"Молодші 18: Ми - законотворці"

Як пройшов захід “Молодші 18”

У воркшопі взяли участь школярі 7-11 класів Київської області та Києва. А також команда Бучанського ліцею №4 під керівництвом вчителя історії Максима Доценка.

За час проведення заходу його учасники обговорили результати імітаційного законотворення та поспілкувалися з народними депутатами. Освітній центр Верховної Ради України провів для учнів цікаву інтерактивну вправу – моделювання бюджетного процесу у комітетах парламенту.

Захід організувала Програма USAID «РАДА: наступне покоління» у співпраці з Освітнім центром Верховної Ради України та ГО «Агенція розвитку освітньої політики» у приміщенні «Освіторії».

Про демократію

Нагадаємо також, що раніше для учнів Бучанського ліцею №4 проводився захід з участю гостей із Верховної Ради України. Дітям та підліткам у форматі різноманітних заходів розповіли що таке демократія, парламентаризм, як працює найвища законодавча інституція.

"Молодші 18: Ми - законотворці"

Заступниця керівника Освітнього центру Верховної ради України Лілія Герасименко розповіла, що на заході вони акцентували, хто такі народні депутати, як ними можна стати: «Адже дітей потрібно мотивувати до змін, які вони творитимуть у нашій державі». Також вона розповіли, як працювати із наявними народними обранцями, щоб учні були обізнані, як ними умовно кажучи користуватися.

«Вони мають розуміти, що все починається з нас. І джерелом влади є народ, а це ми з вами», – додає пані Лілія.

Представники парламенту наголошують, що інституція відкрита, працює навіть в умовах воєнного стану і бажає дітям давати нові знання й мотивувати їх ставати політиками, депутатами в майбутньому.

Діти та молодь не мають права виборчого голосу, та це не заважає їм брати участь у соціальному та політичному житті своєї країни. А також готуватися до дорослого життя.