Календар

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архіви

01.05.2025

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Застосунок «Резерв+»: що робити, якщо статус «в розшуку» чи невірні дані. Відповіді Міноборони на поширені питання

1 хв читання

Застосунок «Резерв+» створили після ухвали нового закону про мобілізацію. Мета: спростити процес оновлення даних.

Після його запуску користувачі зіткнулися з деякими проблемами. Міністерство оборони України надало відповіді на поширені питання серед користувачів цього мобільного додатку.

Як діяти, якщо у “Резерв+” з’явився статус “у розшуку”?

Цей статус присвоюють особам, які порушили правила військового обліку. В цьому випадку варто з’явитися до ТЦК.

Що робити військовослужбовцям, які мають статус «в розшуку» в Резерв+? Чому так?

Військовослужбовцям не потрібно оновлювати дані щодо себе. Вони не стоять на військовому обліку, тож не можуть порушувати правила обліку. Уже поінформували, що для військовослужбовців розробляється інший застосунок.

Якщо ви все ж завантажили застосунок і побачили статус «в розшуку», це означає, що ТЦК не встиг оцифрувати ваші дані. Ви або ж найближчі члени родини можуть звернутися до територіального центру і надати необхідні документи — паспорт, ідентифікаційний номер, військовий квиток та довідку про зачислення на військову службу.

Що робити, якщо дані у “Резерв+” неправильні?

Якщо відомості з реєстру “Оберіг”, які з’явилися в застосунку “Резерв+”, неактуальні, варто звернутися до територіального центру комплектування, де особа стоїть на обліку.

У Міноборони зазначають, що причиною цього могли стати помилки працівників ТЦК при внесенні даних до реєстру.

Чому застосунок не доступний за кордоном?

У деяких країнах додаток «Резерв+» може бути не доступним, бо маркетам треба декілька днів на обробку будь-яких змін. Команда вирішує це питання, зазначають у Міноборони. У найближчі дні застосунок буде доступним, як на Android, так і на iOS. І всі встигнуть оновити дані до 16 липня.

Чи треба невійськовозобов’язаним жінкам завантажувати Резерв+?

Ні. Всі, хто не є військовозобов’язаними, призовниками та резервістами, не завантажуйте застосунок. У відомстві зазначили, що у зв’язку із рекордною кількість запитів на авторизацію це може спричиняти зайве навантаження на сервери та збої.

Чому дані в застосунку неправильні та містять помилки?

Застосунок забезпечує прозорість та відкритість щодо даних, які знає про вас держава. Які містяться в реєстрі Оберіг. Помилки — наслідок людського фактору. Таке періодично трапляється, коли інформація з паперових карток вручну переноситься до реєстру. Рекомендуємо звернутися до ТЦК, у якому ви стоїте на обліку, щоб виправити помилки.

Чи треба з’явитися до ТЦК після оновлення даних у “Резерв+”?

У Міноборони переконують: особа, яка внесла свої дані за допомогою “Резерв+”, вже виконала обов’язок закону про оновлення персональної інформації. Після цього комунікувати з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки з цією ж метою не потрібно.

Також у відомстві додали, що наразі ще тривають усунення недоліків у застосунку, тому можуть бути різноманітні збої.

Нагадаємо, оновити дані можна в ТЦК та в будь-якому ЦНАП.