Жителі Бучанської громади поділилися своїми історіями стійкості – характерної риси для нас
1 хв читання«Щоденники стійкості» – акція, яку організував Центр життєстійкості. У них, в Бучі та у новому приміщенні старостату Синяка зібралися охочі, які погодилися поділитися своїми історіями. Люди писали, як пережили окупацію, яким чином змогли згодом вистояти, відновитися, повернутися до нормального життя й допомогти це зробити іншим.
Це спецпроєкт всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». У основі історії стійкості ми відповідаємо на запитання «Що мене тримає?», «Що мене надихає?», «Що мене мотивує?». За словами організаторів письмо – це спосіб розкласти усе по поличках й також можливість зрозуміти власні думки під час внутрішнього діалогу із собою.
Завдяки кожній історії ми – українці, створюємо свій архів стійкості.
Зроби свій «Щоденник стійкості» легко! Зайдіть на онлайн-простір програми «Ти як?», знайдіть розділ «Стійкість», тоді ж залишається натисніть на кнопку «додати свою історію стійкості» та завантажуєте ваш текст. У випадку, якщо ви не маєте такої можливості, зверніться за допомогою у Центр життєстійкості за адресою м. Буча, вул. Енергетиків,19.
Бучанська громада пише свою історію
У Бучі в Центрі життєстійкості жителі міста доєдналися до акції. Кожен з бучанців мав можливість на чистому аркуші паперу записати свої думки. Олена Ренчка, директорка Центру соціального та психологічного забезпечення, провела екскурс щодо терапії письма та розповіла, що процес допомагає зменшити емоційність, тим самим позитивно вливає на наш внутрішній стан.
«Коли я дуже втомлена мені допомагає розмова з друзями або ігри зі своїми домашніми тваринками, дозвілля з моїми двома донечками, а також колектив на роботі та подорожі – це мій ресурс», – поділилася Олена Ренчка.
Серед учасників акції – Надія Новикова – вчитель і активна громадська діячка, яка отримала нагороду «Орден княгині Ольги» III ступеня від рук Президента України.
«Мені запропонували взяти за основу тексту для «Щоденника стійкості» статтю, яку «Бучанські новини» опублікували про мене. Я її перечитала вже з позиції сьогодення і для себе зрозуміла наскільки великий шлях я ніби пройшла, тож нині я мала можливість по-новому поглянути на свій досвід, який пережила під час окупації», – зазначила пані Надія.
Також жінка зізналася, що збирається опублікувати написане, бо під час прочитання історій інших людей зрозуміла, що це справді дуже надихає.
«Я написала про те, що саме завдяки пережитому змогла переосмислити свої цінності, розставити пріоритети, і як це дає можливість рухатися вперед», – додала Надія Новикова.
Крім того, осередком стійкості стала локація у селищі Синяк. Охочих писати – багато, а хтось навіть поділився своїми емоціями публічно.
«Після деокупації я почала займати себе важливою справою, тим самим дала можливість собі й іншим перезарядитися психологічно. Завдяки підтримці людей, які були поруч, ми зуміли організувати для дітей простір морального відпочинку. Це майстер-класи, спорт – у нас є тенісний стіл, ігрова кімната, різні інтерактивні ігри», – поділилася своєю історією стійкості Наталія Молчанова, художній керівник будинку культури с. Гаврилівка.
Були й ті кому письмо далося легко. Ольга Смолюк та Наталія Давиденко на території Синяківського ЦНАПу написати свій «Щоденник стійкості» та, навіть, наважились на публікацію.