Дрони-камікадзе для воїнів ЗСУ від дітей Бучанської громади (Фото)
1 min readДрони-камікадзе придбали за кошти, які зібрали освітні заклади. Пам’ятаєте, як вони провели у вересні благодійну акцію «Дрони для перемоги»? Сьогодні військові волонтери передали освітнім закладам безпілотники, виготовлені за кошти, виручені під час акції.
91 дрон-камікадзе буде відправлений захисникам на фронт. Вони дуже потребують «очі ЗСУ», як називають безпілотники. Вік служби цих «пташок» зовсім короткий, та вони рятують життя наших Захисників.
Сьогодні кожна школа громади у співпраці із дитячими садочками отримала дрони у кількості відповідно до зібраних коштів. Згодом вони передаватимуть «пташок» своїм випускникам чи жителям громади, які захищають Україну від російського агресора на різних напрямках фронту.
Нагадаємо, ініціаторами благодійної акції стали лідери учнівського самоврядування.
Учні шкіл та малюки дитсадочків, їх батьки, а також вчителі та вихователі Бучанської громади – всі активно долучилися до проведення у своїх закладах благодійних ярмарок під гаслом ««Дрони для перемоги».
Вони спекли та приготували різноманітні смачні страви, а потім їх продавали на прилавках, яких патріотично прикрасили і розмістили в ліцеях, гімназіях, школах і садочках.
«Кожен приносив, що хотів чи мав, – розповіла одна з лідерок Анастасія Руденко. – Були хвилювання, але все було наповнене позитивом. І результат дуже вразив, оскільки сума вийшла великою».
Більше півтора мільйона на дрони-камікадзе
Таким чином всі освітні заклади разом зібрали вражаючу суму – 1 мільйон 609 тисяч 90 гривень. За ці кошти Ірпінське волонтерське об’єднання «Незламні серця», яке допомагає українським військовим ще з 2014 року, виготовило 91 дрон.
Учениці Бучанського ліцею № 3 Катерина Гаврилюк і Поліна Козловська розповіли, що їх заклад зумів зібрати 301 281 грн. Тепер дрони-камікадзе діти разом із вчителями передадуть військовим, які зараз захищають Покровський, Лиманський та Сумський напрямки фронту.
«У нашій школі всі були раді цій акції. Тому що це велика можливість допомогти нашій армії та наблизити Україну до перемоги, що є дуже важливим для нас всіх. У тому числі й освітній процес страждає від війни, частих повітряних тривог, – розповіла лідерка цчнівського самоврядування Бучанського ліцею №9 Софія Фролова. – Всі учні були готові до акції, адже вже мали досвід. Діти з кожного класу приносили на ярмарок якісь смаколики, вироби – хто що міг, хто як хотів би долучитися до цієї акції. І так ми назбирали 221 246 грн».
Її колега, учениця ліцею № 9 Анастасія Пузанова додала, що треба всім долучатися і допомагати, тому що в нашій країні війна, й ми маємо бути єдиними.
Дрони, придбані за зібрані на ярмарку в Бучанському ліцеї № 5 кошти, передадуть для 100-ї бригади Другого механічного батальйону та частини А 13/293 ОМБП 3-й окремий батальйон. «Ми дуже сподіваємося, що ці «пташки» допоможуть якнайшвидше наблизити перемогу», – наголосили учні ліцею № 5 Уляна Поліщук і Денис Вонберг.
Гаврилівська школа №8 зібрала 41 000 грн. на проведених благодійних ярмарках та інших акціях, до яких всі дуже активно долучилися. «Це чудова можливість висловити подяку нашим захисникам за те, що вони роблять для нас щодня», – наголосила учениця школи Єлизавета Довгань.
Аня Мельниченко та Софія Сироватка з Мироцької гімназії № 12 розповіли, що всі учні та вчителі заклад із задоволенням долучилися до акції «Дрони для перемоги», тож таким чином вдалося перерахувати на «очі ЗСУ» 32145 грн.
Військові волонтери пишаються вчинком дітей і освітян
Співзасновник фонду «Незламні серця» Андрій поділився, що були емоції «до сліз» при передачі дронів освітянам: «Це приклад всім українцям, як потрібно себе поводити під час війни, щоб бути корисним. Навіть діти можуть багато чого зробити. Хочеться подякувати лідерам шкіл, вони організували дуже потужну акцію. Ці дрони найближчим часом полетять нищити ворога».
Команда «Незламні серця», яка виробила і протестувала ці дрони, щотижня поспішає до воїнів на фронт, щоб передати «пташки» та автівки. Й волонтери наголосили, що пишаються дітьми й освітянами Бучанської громади.