Календар

Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви

01.05.2025

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Журналіст Зореслав Замойський загинув у Бучі в березні 2022

2 хв читання

Зореслав Замойський – місцевий мас-медійник, який загинув під час російської агресії у Бучі. Сьогодні, у День пам’яті українських журналістів, хочемо згадати його історію.

Журналісти, як і військові, рятівники, поліцейські, ризикують своїм життям, аби розповісти людям правду про події, що відбуваються. Зробити фотографії, дізнатися історії очевидців та свідків… У деяких випадках ця відчайдушність призводить до втрати життя.

Зореслав Замойський – журналіст-фрілансер, останній запис якого у мережі Facebook від 4 березня 2022 року:

«О 20.00 темрява на вулиці суцільна. І світла немає. Протягом дня від сильної напруги в мережі погоріли до чортової бабусі всі електроприлади. Включно з холодильником. Зараз у будинку. Надворі тиша. Вдалині лише часом поодинокі вибухи. Танки та інша техніка давно поїхали у невідомому напрямку. Що відбуватиметься вночі один Бог відає, я можу тільки припускати… Завтра може статися так, що не буде ні Інтернету, ні зв’язку. Може надовго. Як то кажуть, живемо за обставинами».

Трохи раніше, 1 березня, Зореслав опублікував три десятки світлин з вулиці Вокзальної – руйнувань після бойових дій, що сталися 27 лютого.

«Опинився мало не в епіцентрі бойових дій. Такого у житті ще не бачив і не бажаю нікому таке пережити», — писав чоловік на своїй Facebook-сторінці 27 лютого.

Журналіст почав вести щоденник війни, щоб потім розповісти світові правду. Та його життя забрали. Точну дату встановлює слідство. Адже після 4 березня у місті не було світла, майже не було зв’язку.

Лише в середині квітня стало відомо, що тіло 43-річного Зореслава з ознаками насильницької смерті знайшли в Бучі на вулиці Богдана Хмельницького.

Журналіст Зореслав Замойський загинув у Бучі в березні 2022

На фото Зореслав у літньому театрі Бучанського міського парку.

Рідних на Київщині він не мав. Його похованням займалася місцева єврейська громада.

На фото – волонтери перевозять загиблих до місця масового захоронення на території Храму Святого Апостола Андрія Первозванного у Бучі. Окупація, 2022 рік. Світлина із соціальних мереж.

Нагадаємо, на території Храму Святого Апостола Андрія Первозванного у Бучі по вулиці Богдана Хмельницького, 7-б, була братська могила. Ховати загиблих там почали 9 березня 2022 року, коли нарешті рашистські окупанти дозволили це зробити. Загиблих змогли забрати з вулиць лише із центральної частини міста. Під час ексгумації у квітні 2022 року із могили загалом дістали 117 тіл, зокрема 30 жінок та 2 дитини.

Там були вбиті, застрелені і закатовані окупантами, були обгорілі тіла цивільних громадян. Були пацієнти лікарні, яких не змогли поховати після 24 лютого, бо росіяни не пускали ритуальну службу на цвинтар. Були кілька хлопців зі Збройних Сил України та поліцейський Юрій Чабах.

Зараз на території Храму Святого Апостола Андрія Первозванного у Бучі є інсталяція-меморіал загиблим від рук російських окупантів, та галерея світлин – свідчень злочинів рашистських військових. Всі делегації, гості міста відвідують це місце, щоб вшанувати пам’ять загиблих та дізнатися жахливу історію окупації.

У статті використані матеріали сайту «Платформа пам’яті Меморіал»