У Центрі життєстійкості Бучі побували японці та колеги з інших міст (Фото)
1 min readУ Центрі життєстійкості Бучі побували журналісти з Японії та колеги – соціальні робітники із Боярки та Одеси.
Бучанський центр життєстійкості, який відкрився одним із перших, став прикладом якісної роботи і допомоги людям.
Наприклад, вчора там відбувся арт-терапевтичний майстер-клас “З Україною в серці!”.
Діти виготовили з фетру патріотичне сердечко, спілкувалися за цікавим заняттям, розважалися і відволікалися від воєнних подій та тривог. До речі, такі заняття відбуваються під наглядом фахівців-психологів, тож дуже корисні для малечі, яка пережила окупацію, а тепер щодня чує сигнал «повітряна тривога».
Журналістам з Японії діти розповіли, що ці сердечка виготовляють до Дня Незалежності України. Вірять в нашу перемогу, бо Україна сильна і подолає ворога.
Тож мас-медійники із країни, де сходить сонце, зможуть розповісти не лише про трагедію, яка сталася у Бучі, про людей, які пережили окупацію, а і про відродження, незламний дух не лише у дорослих, а і дітей. Вони живуть в умовах війни, розвиваються, радіють дрібницям, поважають державу і зігрівають дорослих своїми посмішками та щирістю.
Обмін досвідом із колегами у Центрі життєстійкості Бучі
Із фахівцями з Боярки та Одеси бучанські працівники Центру життєстійкості поділилися своїми напрацюваннями у сфері надання соціально-психологічної підтримки. Зокрема, обговорили питання ведення документації, планування роботи, проведення заходів та підготовки звітності.
Для Боярських гостей провели сеанс біосугестії. Вони наглядно побачили, як ведеться прийом громадян та арт-терапевтичний майстер-клас за участю дітей. Відвідали Управління соціальної політики. Познайомились з фахівцями, які займаються соціальною роботою в Бучі.
«Маємо надію, що наші поради допоможуть колегам налагодити роботу з надання соціальної послуги життєстійкості в своєму місті», – зазначили спеціалісти нашої громади.
Нагадаємо, 4 складові Програми життєстійкості:
- Кейс-менеджмент – оцінка звернень громадян та первинний скринінг потреб людини з подальшим направленням до необхідних фахівців.
- Надання соціальних послуг – групові заняття, тренінги та увесь спектр послуг з психосоціальної підтримки. За потреби, у Центрах життєстійкості можуть бути додатково організовані ряд інших послуг: первинна правнича підтримка, консультацій щодо питань зайнятості, супровід ветеранів та інше – ті послуги, яких потребують мешканці конкретної громади.
- Координація волонтерських активностей – оперативне реагування на ті потреби, які виникатимуть у громаді, та акумуляція волонтерського потенціалу навколо цих потреб.
- Сімейний простір для підтримки родин: організація активностей та занять для дітей, навчання батьків, проведення заходів для родин.
У Центрах життєстійкості усі послуги надаватимуться безкоштовно для мешканців, за рахунок держави та меценатів, які можуть долучитися до проєкту.