Контроль артеріального тиску – корисні поради
1 хвилина на читанняМедсестра Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги Юлія Бабенко розповіла про важливість самостійного контролю артеріального тиску, як це робити, на що звернути увагу.
«Контроль артеріального тиску – важливий крок до запобігання серцево-судинних захворювань, – розповідає медикиня Юлія. – Консультуйтесь з лікарем щодо вашого артеріального тиску та необхідних заходів для його контролю».
Варто пам’ятати, сімейний лікар надасть вам індивідуальні поради та рекомендації, а в тандемі ви зможете підібрати медикаментозне лікування, яке підійде саме вам.
Важливе вимірювання артеріального тиску вранці і ввечері, а результати виміру записувати в щоденник.
Ці записи ви маєте показати вашому сімейному лікарю. І він зробить висновки. Наприклад, чи допомагають вам призначені медикаменти контролювати артеріальний тиск у межах норми. Якщо ж є коливання показників, медик підбере вам інші дози ліків.
«Підвищений артеріальний тиск може призвести до серйозних ускладнень, таких як серцевий напад, інсульт та інфаркт, ниркова недостатність», – наголошує Юлія Бабенко.
Тож слідкувати за його показниками – це необхідно, щоб вчасно виявити проблеми і запобігти серйозним ускладненням. Особливо для людей з факторами ризику, такими як наявність хронічних захворювань, поважний вік або спадковість. Люди, котрі самостійно контролюють показники тиску, зазвичай мають менші ризики розвитку інфарктів та інсультів.
При підвищеному артеріальному тиску медикиня наголошує на важливості вести здоровий спосіб життя.
Рекомендується фізична активність, наприклад, ходьба, плавання або гімнастика. У раціоні більше вживайте овочів і фруктів, по можливості зменшіть споживання солі, вона негативно впливає на кровообмін. Відмова від шкідливих звичок також полегшить ваше життя. Здоровий та помірний сон, вправи для подолання стресу позитивно вплинуть не тільки на ваш фізичний стан, а ще й на ментальний.
«Щоб насолоджуватися життям, потрібно працювати над собою».