Консультування щодо протидії гендерно-зумовленого та домашнього насильства у Бучанській громаді
1 хвилина на читанняВажлива для жінок консультація щодо гендерно-зумовленого та домашнього насильства пройшла в селищі Бабинці. На зустрічі говорили про те, як розпізнати насильство та як захистити себе, а також про те, які є ресурси у громаді та державі для захисту постраждалих.
Консультування для жінок проводять представники громадської організації “Елеос-Україна” – соціальні працівники та психолог. Вони надають психо-соціальні послуги постраждалим жінкам у межах шелтеру, який діє у громаді з 2021 року. Щомісяця проводять по кілька таких групових зустрічей.
“Ми надаємо прихисток у шелтері жінкам, а також матерям з дітьми, які постраждали від домашнього насильства. Тут вони отримують безпечне та комфортне місце перебування (термін перебування до 9-ти місяців). У команді працюють психологи та соціальні працівники, які допомагають жінкам справитися із наслідками пережитого”, – розповідають у ГО.
До шелтера можна звернутися і потрапити по самозверненню, зателефонувавши напряму до прихистку за цим номером телефону: 099 226 90 13.
Або до Комунального некомерційного центру «Бучанський центр соціальних послуг та психологічної підтримки» Бучанської міської ради, де зможуть допомогти вам звернутися у шелтер.
З огляду безпеки самих жінок адреса прихистку не розголошується. Інформація щодо розташування надається в індивідуальному порядку. За потреби вони також можуть забезпечити транспортування.
Групові консультації у громаді щодо гендерно-зумовленого та домашнього насильства проходитимуть регулярно
На них жінки можуть отримати всю важливу інформацію про те, як захистити себе, як діяти у разі небезпеки та як отримати всю необхідну допомогу, якщо вона необхідна.
Ризик проявів насильства підвищує воєнний стрес
Під час довготривалої війни люди перебувають під постійним стресом. Це обумовлено різними факторами: постійною загрозою для життя, нестабільністю, втратами близьких, вимушеним переселенням та іншими труднощами. Як будь-яка екстремальна ситуація, війна лише загострює існуючі проблеми, що значно підвищує ризик проявів насильства.
«Проблема насильства є надзвичайно складною, і, на жаль, постраждати від нього може кожен. Особливо вразливими стають ті, хто вже перебуває у важких життєвих обставинах, або ті, хто має обмежені можливості. В умовах війни ці люди ще більше потребують захисту і підтримки», – наголошують спеціалісти громадської організації.
Саме тому про насильство потрібно говорити, говорити багато та об’єднувати зусилля, щоби діяти на попередження насильства, захистити тих, хто знаходиться в зоні ризику, та допомогти тим, хто постраждав від нього.
Домашнє та гендерно-зумовлене насильство – кричуще порушення прав людини, яке має перестати бути нормою.