Буча – Японія: велика картина «Мир очима дітей» готова (ФОТО)
1 хвилина на читання![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-35.jpg)
У громаді відбувся міжнародний українсько-японський проєкт «Дитяча Герніка – Буча». Він про світовідчуття дітей, про їхнє бачення світу.
Запропонував бучанцям взяти участь у проєкті японський культурний і громадський діяч Мінору Ватанабе, який звернувся з цією ідеєю до відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради, а також надав усі необхідні матеріали.
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-8-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-9-740x555.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-10-740x555.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-11-740x555.jpg)
Адже це чудова нагода нагадати світу, що війна це не те, до чого варто звикати та спокійно сприймати, стоячи осторонь. І наші діти так само прагнуть жити в мирі, мріють про перемогу і хочуть якомога швидше повернутися до звичного життя, яке було в них до війни.
Діти Бучанської громади знають про воєнні жахи з власного досвіду, та завдяки мистецтву й своїм педагогам створюють яскравий мирний світ різнокольоровими фарбами.
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-1-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-2-740x441.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-4-740x523.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-5-740x499.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-6-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-7-740x494.jpg)
Цілий місяць юні митці школи мистецтв імені Левка Ревуцького створювали малюнки, а тепер ці роботи стануть великою художньою композицією «Мир очима дітей», яку діти самі намалюють.
Талановиті учні школи мистецтв ще й самі показали в перформансі, якою буде готова велика змістовна картина, наповнена енергетичними символами, якими діти побачили мир.
«Щиро вдячний діткам, які у цей складний період показали всім, якою вони хочуть бачити мир на Бучанській землі, в Україні – під жовто-блакитним стягом, з українською культурою і мовою», – наголосив заступник Бучанського міського голови Сергій Шепетько
Два тижні юні художники школи мистецтв разом творили цю неймовірну красу. День за днем картина перетворювалася з наміру в різнокольорову вражаючу художню роботу. Дітки старанно вимальовують всі деталі й втілювали у життя те, що було лише задумом.
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-1-1-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-2-1-631x740.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-3-740x536.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-4-1-740x580.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-5-1-494x740.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-8-1-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-9-1-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-10-1-494x740.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-7-1-740x494.jpg)
Фінал проєкту був ще більш яскравим і грандіозним, ніж початок.
У прямому ефірі вже готову картину на тему “Мир очима дітей” представили у Центральному будинку культури закордонним партнерам.
Подія сталася у спільному онлайн ефірі за участі японських міст Херасіма і Нагасакі, українських Буча і Славутич та іспанської Герніки. Діти цих міст, як і вихованці Бучанської школи мистецтв, малювали свої художні роботи. А представлення їх відбулося із піснями, танцями й побажаннями миру і злагоди.
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-1-740x424.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-2-740x470.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-3-720x740.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-8-740x489.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-9-740x651.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-10-740x444.jpg)
Японський діяч Мінору Ватанабе подякував дітям за участь у проєкті й побажав всім миру і славі Україні.
На очах у закордонних партнерів Японії та Іспанії, які були на онлайн зв’язку, талановиті учні школи мистецтв своїми долонями додали жовто-сині відбитки по долу картини – фінальні мазки грандіозної художньої роботи.
«В Україні дуже багато талановитих дітей і я хочу, щоб це побачив весь світ і в Україні, і в Японії, і в Італії», – звернулася юна художниця Мішель після завершення Герніки.
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-6-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-7-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-11-740x429.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-12-740x546.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-13-740x429.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-14-720x740.jpg)
Бучанцям довірили розпочати захід, до якого долучилися інші міста. Зробити подію більш цікавою допомогли артисти зразкового хореографічного колективу «Фантазія». До речі, завершився проєкт запальним гопаком у виконанні цих юних танцівників.
Довідково.
«Дитяча Герніка» – глобальний міжнародний мистецький проєкт. Діти всього світу надихаючись темою миру на землі, малюють акриловими фарбами картини на великих полотнах такого ж розміру, як антивоєнний шедевр Пабло Пікассо «Гарніка» – 3,5х7,8 м.
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-15-740x552.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-16-740x502.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-18-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-19-740x538.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-20-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-21-740x546.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-22-740x473.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-23-494x740.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-24-740x416.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-30-723x740.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-31-740x564.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-32-740x590.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-34-740x467.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-36-740x382.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-39-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-40-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-41-740x494.jpg)
![](https://www.buchanews.com.ua/wp-content/uploads/dytyacha-gernika-myr-33-740x430.jpg)
Символи
Як розповіла художній керівник проєкту Тетяна Денисенко, у картині є багато символів. Блакитне чисте небо і в ньому янголи-охоронці, один навіть сачком виловлює ворожі ракети – символи наших захисників-охоронців рідної землі. Дівчина, яка обіймає мапу України – образ матерів, яка співчуває, намагається захистити своїх дітей. Багато квітів, молоді, які посміхаються, тому що живуть в вільній країні. Маки – символи полеглих, які віддали своє життя.