Тренінг: знання та навички, що врятують життя (ФОТО)
1 min readУ Пластовому вишкільному центрі 21 лютого пройшов благодійний тренінг з надання домедичної допомоги. Організаторкою була народна депутатка України Ольга Василевська-Смаглюк.
Тренінг провела лікар-анестезіолог Оксана Малюк. Вона розповіла про ази домедичної допомоги, які повинен знати кожен. Лікар ознайомила з детальною інструкцією з надання першої домедичної допомоги та показала, як правильно робити серцево-легеневу реанімацію, штучне дихання і багато інших важливих методів домедичної допомоги.
Аудиторія була різна від дітей до більш старшого покоління. Усі присутні брали активну участь у тренінгу. Після теоретичного матеріалу кожен охочий міг одразу застосувати свої щойно здобуті знання на манекені. До речі, всі, хто не зміг бути у Пласті, але бажав долучитися до тренінгу, могли взяти участь у онлайн форматі.
Коли тренінг закінчився, його учасники поставили запитання лікарю-анестезіологу, як діяти в різних ситуаціях.
Після тренінгу з’являється таке запитання, чим звичайні люди можуть допомогти постраждалому з анафілактичним шоком? Та як зрозуміти?
– Щоб зрозуміти, що це анафілактичний шок, вони повинні зрозуміти, чому це сталось. Візьмемо до прикладу осу. Людину вжалила оса, та в неї пішла алергічна реакція, постраждалий починає задихатись. У такому випадку нічого іншого не придумано, як тільки ліки. Людина, яка допомагає, може лише підняти ноги постраждалому та викликати швидку.
Чи часто ви проводите благодійні тренінги?
– Не можу сказати, що роблю це часто, але мені дуже приємно, що є така велика зацікавленість в наданні першої домедичної допомоги.
Також вдалось поспілкуватись з народною депутаткою України Ольгою Василевською-Смаглюк.
Розкажіть, будь ласка, з якою метою ви вирішили організувати цей захід?
– Про цей тренінг мене просили виборці. Ви знаєте, що зараз масова інформаційна атака щодо можливого нападу російських військ, а тому люди починають панікувати. Просили проінспектувати бомбосховища та організувати саме тренінг з надання першої домедичної допомоги. Писали мені як в особисті повідомлення, так і на сторінці у соцмережі.
Ми зробили тренінг доступним для всіх охочих, також бучанці змогли спробувати себе в цій ролі. Є ті, хто записався на онлайн-тренінг, вони одержали посилання на Zoom. Діти та дорослі отримали базові знання та зможуть надати допомогу постраждалому.
Васюра Вероніка та Житньок Анастасія, студентки Українського гуманітарного інституту, факультет “журналістика”