Критерії визначення форм перебігу коронавірусу
1 min read
Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило критерії визначення перебігу коронавірусної хвороби у пацієнтів. МОЗ уточнило, що госпіталізувати обов’язково лише хворих із важкою та середньою формою захворювання. Решта людей повинні лікуватись в амбулаторних умовах під наглядом та контролем медиків.
Відповідна інформація міститься у наказі МОЗ №722 від 28 березня 2020 року.
Легка форма перебігу коронавірусу:
- Ознаки: нетяжка форма з проявами ГРВІ (температура до 38 градусів, кашель, можливо нежить. Біль у горлі, головний біль, біль у м’язах та слабкість. Можлива відсутність симптомів. За такого випадку рекомендовано лікуватись вдома під наглядом сімейного лікаря (якщо життєві показники у нормі)
Середня форма перебігу коронавірусу:
- Ознаки: пневмонія без дихальної недостатності (легка), аналогічні скарги, як у легкій формі, кашель з мокротинням, вологі хрипи при прослуховуванні, осередки запалення у легенях. Таким пацієнтам рекомендовано госпіталізацію.
Тяжка форма перебігу коронавірусу: рекомендовано безперечну госпіталізацію та інтенсивну терапію
- Тяжка пневмонія (ознаки): Гарячка, виражена дихальна недостатність (хрипи, напруження грудної клітини), у дітей – ціаноз, відмова від годування і пиття, млявість чи непритомність.
- Гострий респіраториний дистрес-синдром (ознаки): загрозливе для життя запалення легень, задишка, дискомфорт у грудях, тахіпное, тахікардія, ціаноз шкіряного покриву, двобічні хрипи
- Сепсис та септичний шок (Ознаки): дисфункція органів через порушення імунної відповіді на інфекцію, зміна психічного стану, ускладнене чи часте дихання, низький кисень у крові, тахікардія, погіршене сечовипускання, слабкий пульс, низький тиск чи холодні кінцівки, зміна кольору шкіри.