Лісовий клас для дітей Бучанської громади: презентація проєкту
3 хв читання
Нещодавно в онлайн форматі відбулася перша офіційна презентація проєкту «Bucha Forest Classroom» – зеленого класу. Команда розробників детальніше розповіла про візуальну частину простору, вибір локації та подальші кроки.
Під час конференції архітектори представили візуалізацію проєкту, створену на основі побажань молоді.


Нагадуємо, що перед початком проєктування в Бучанській агенції регіонального розвитку відбувся воркшоп. У ньому взяли участь учні 7-9 класів ліцею № 9, які висловили свої побажання щодо майбутнього простору.
Локація
Серед можливих локацій розглядалися два варіанти: парк «Диво» та Лісова Буча. Кожен із них мав свої переваги. Парк «Диво» розташований у центрі міста, поруч зі школами та зупинками громадського транспорту. Лісова Буча ж вирізняється більшим лісовим простором, відтак чистішим повітрям та локальною екосистемою.
Вирішальним фактором стало те, що Лісова Буча розташована поблизу залізничної колії. Отже, для будівництва майбутнього відкритого лісового класу обрано парк «Диво».
Головний архітектор Бучанської громади Вадим Наумов також був присутній на зустрічі. Він приєднався до відеоконференції безпосередньо з локації майбутнього екокласу та зазначив:
«Ми спільно робимо важливу справу для дітей, щоб вони якомога менше відчували виклики війни та могли продовжувати навчання в гармонії з природою».
Екстер’єр та інтер’єр
Спеціалісти до того ж повідомили, що будівлю зведуть виключно з екологічних матеріалів. При цьому головною умовою є збереження всіх дерев, що дозволить органічно інтегрувати багатофункціональний об’єкт у паркову зону.


Скляну частину будівлі планують покрити спеціальною плівкою із застосуванням інноваційного ультрафіолетового світла для захисту біорізноманіття та птахів. Внутрішній простір включатиме санвузол, мінікухню (що стало відповіддю на бажання молодого покоління розвивати кулінарні навички), освітню зону, яка зможе одночасно вмістити до 30 дітей, та мобільні меблі для швидкої адаптації під різні заходи.
Головною особливістю стане навчальна теплиця. Керівниця міжнародного відділу Катерина Денисенко розповіла, що розглядається можливість проведення уроків природознавства безпосередньо в теплиці для розвитку екосвідомості.
Ландшафт
Крім того, простір буде облаштовано на свіжому повітрі та включатиме вуличні меблі, сезонний сад для садівництва, стіл для настільного тенісу, виставкову зону та кінотеатр просто неба. Також передбачені годівниці для птахів, будиночки для комах, смітники для роздільного збору відходів, інформаційні дошки, висаджені рослини, екостежка з QR-кодами для отримання інформації про місцеву флору та фауну, сенсорний сад і відкрита бібліотека для всіх охочих.
Усі ці елементи об’єднані в одному просторі з метою створення для дітей різного віку місця для ментального добробуту та інноваційного навчання!

Наші журналісти також мали змогу поставити уточнювальні питання щодо проєкту. Ми поцікавилися аспектом безбар’єрності, а саме тим, чи буде лісовий клас комфортним для всіх категорій населення, зокрема людей з інвалідністю. Спікери запевнили, що це питання враховано під час проєктування: на візуалізації ми бачимо наявність пандуса.
Наразі залишаються відкритими питання щодо моделі управління, а саме: графік роботи, можливість бронювання та відповідальна за управління структура. Цю інформацію обіцяють повідомити на наступній зустрічі.
Додамо, що реалізація проєкту стала можливою завдяки гранту від Європейського Союзу в межах ініціативи CO-CREATE New European Bauhaus Open Call.