Календар

Березень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Архіви

15.03.2025

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Яким буде новий освітній простір – лісовий клас – обирали діти (Фото)

1 хв читання

Лісовий клас – це буде інноваційний освітній простір посеред природи під відкритим небом, де молодь зможе навчатися та проводити свої заходи.

У Бучанській агенції регіонального розвитку відбувся воркшоп з проєктування лісового класу. Нагадаємо, громада виграла свій перший європейський грант, відповідно до якого у місті створять сучасний екоклас (лісовий клас) для розвитку молодого покоління.

Захід пройшов за участі європейських представників, а також юних жителів громади – учнів ліцею № 9. Розпочали з оцінки бажань і потреб дітей, як користувачів цієї локації. Саме їх думку хотіли почути організатори. До них долучилися фахівці міської ради, громадські та екоактивісти.

Де саме краще розмістити розмістити новий простір для молоді – лісовий клас, який дизайн обрати, які матеріали для будівництва використати і, навіть, якими мають бути меблі – висловлювали свої думки молоді люди.

Щодо локації, обирали з двох – парк «Диво» (у народі «Олівці») та лісовий простір біля вулиці Тарасівської. Команди, на які поділилися учасники воркшопу, висловлювали свої «за» та «проти». До прикладу, у Лісовій Бучі краща природа, більше зелених насаджень, відтак краще повітря. Але серед головних мінусів – віддаленість від центру, яка тягне за собою низку інших причин. Парк «Диво» відвідують багато людей, які можуть долучитися до заходів в екокласі. Поруч багатоквартирні будинки, що мають укриття. Краща інфраструктура, зручніше добиратися тощо. Тож після обговорень обрали локацію в центрі міста.

Підчас події відбулося кілька презентацій, на яких іноземні партнери розповіли про досвід таких класів у Європі. «Разом йти до спільної мети», – висловили вони свою мету.


Учасники воркшопу плідно працювали в групах й наприкінці підбили підсумки. Всі напрацювання отримають фахівці, які реалізовуватимуть проєкт.

Ілона Пускас, координаторка програми New European Bauhaus, частина команди Climate- KIC, яка у співпраці з бучанцями реалізовує проєкт, долучилася до заходу онлайн і розповіла, що відібраний проєкт є один із семи, які будуть реалізовані у Європі. В Україні він перший і єдиний.

«Цей проєкт є важливим для нашої громади, адже він не лише створює інноваційний освітній простір, але й сприяє вихованню екологічної свідомості у наших дітей», – зазначила заступниця Бучанського міського голови Аліна Саранюк.

Його ціль: дати можливість отримувати формальну і неформальну освіту. Наприклад, не лише вчитися, а прийти і провести свій фестиваль.

До речі, учні школи Вільнуса (Литва) внесли свій вклад у можливість створити для бучанських дітей лісовий клас: провели благодійний ярмарок, на якому зібрали частину коштів для реалізації цієї мети.

Залишити відповідь