«In memoriam. Реальність крізь мистецтво» – виставка, яка вражає до сліз (Фото)
3 хв читання
«In memoriam. Реальність крізь мистецтво» – виставка французької художниці Фанні Лешевальє, яка до сліз вражає своєю ідеєю і виконанням.
Роботи французької художниці Фанні Лешевальє, представлені в Музеї історії Києва, є поєднанням документальних світлин воєнних історій та відомих світових картин. За допомогою фотомонтажу на фотографіях зруйнованих об’єктів, чи світлинах з військовими або людьми, що потерпають від війни, з’являються впізнавані елементи класичних творів європейського живопису.

Деякі роботи In memoriam
- Пара з «Американської готики» Гранта Вуд стоїть на фоні зруйнованих будинків в Мощуні.
- У холі зруйнованого російською ракетою Маріупольського театру з’являються балерини Едгара Дегаса.
- Під час операції біля пораненого військового та лікарів стоїть Ісус.
- У музичній залі з картини Мігая Мункачі опиняється рояль із зруйнованого кафедрального собору в Одесі.
- Солдат без ноги стоїть на скелі проти моря з картини Каспара Девіда Фрідріха.

Як розповідають у музеї, це візуальний діалог між минулим і сучасним, між класичним європейським живописом і реаліями війни в Україні. Глибоко символічні зіставлення створюють ефект присутності та викликають потужний емоційний відгук. Вони спонукають замислитися над ціною боротьби за свободу та пам’яттю про цю боротьбу.
«Коли воєнні світлини поєднуються з класичними західними картинами, минуле змішується з теперішнім – Захід вступає у діалог з Україною. Ці співставлення долають часові та географічні кордони й пов’язують нас за допомогою емоцій попри наші культурні відмінності», – коментує художниця своє мистецтво.

Її мета, подолати світову байдужість і викликати емоцію до України, яка спонукатиме більше підтримувати і допомагати державі, яка виборює свою свободу і незалежність.
У планах унікальні роботи Фанні Лешевальє продати на аукціоні, а кошти надати як благодійний внесок для створення освітньо-реабілітаційного хабу, де пацієнти проходитимуть освітнє та психологічне відновлення.
«Ми пишаємося тим, що Музей історії міста Києва став першою локацією в Україні, де ця виставка буде представлена – і запрошуємо всіх доторкнутися до мистецтва, що має силу змінювати світ», – підкреслює генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Партнери проєкту – Леруа Мерлен Україна і Dovgyi Family Office.

Виставка у Києві триватиме до 20 квітня 2025. Потім попрямує до Чернігова, Харкова, Одеси, Миколаєва та Львова.
Ознайомитися з виставкою можна з 9 квітня згідно з графіком роботи Музею:
Ср-Нд: 12:00-19:00, Пн-Вт: вихідні.
Вартість: 160/80 грн (повний/пільговий)
Адреса: МВЦ Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7, 1 поверх
Фото КМДА



