Турбота про дітей – освітяни і стоматолог Ярослав Заблоцький (Фото)
1 хв читанняОсвітян і провідний стоматолог країни Ярослав Заблоцький говорили на зустрічі про турботу про здоров’я дітей.
Організатором знайомства вчителів і педагогів із досвідченим лікарем, доктором медичних наук виступила керівниця Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Джам.
«Ми говорили про те, як зробити наших дітей здоровими і щасливими. Ідея регулярного догляду за зубами – це важливий крок у цій меті», – наголосила медикиня, яка добре розуміє, що деякі хвороби розпочинаються саме із недостатньої профілактики здоров’я зубів.
Мова йшла про правильне чищення зубів, необхідність скрінінгів ясен, професійну гігієну у стоматолога, регулярне відвідування дитиною ортодонта. Все це допоможе зберегти зуби здоровими.
Розпочинаючи свій виступ, пан Ярослав наголосив, що стоматологічне лікування таке, як треба – це дорого. Найкраще обладнання, знімки, спеціалісти, дезінфекція, безпека – все це тягне за собою значну коштовність процедур. Тож набагато дешевше профілактикувати.
Навчити дітей чистити зуби щодня. При цьому наголосити батькам, що саме їх обов’язок слідкувати за цим, якщо вони турбуються про своїх синів та доньок. Доктор медичних наук навів приклад, що у Швеції батьків змушують чистити зуби дітям. Якщо вчитель чи вихователь бачить нечищені зуби у вихованця, він викличе соціального офіцера. І дитину можуть вилучити з родини за такий недогляд. Подібна ситуація у Норвегії: лікар обов’язково попередить правоохоронні органи про те, що батьки не приділяють цьому уваги.
У той же час в Україні 98 % людей мають карієс. І, як стверджує стоматолог, тому що не доглядали за ротовою порожниною як треба із малечку.
«У ваших дірках винуваті ваші батьки. Бо не чистили нам зубів, – говорить Заблоцький. – Батьки мають чистити зуби дітям до 10 років».
Причини, які призводять до того, що люди втрачають зуби: карієс, парадонтоз, неправильний прикус.
«Емаль зуба народжується м’якою. Через три роки вона стане твердою. Тож цей термін дуже важливий, щоб зберегти зуб і не допустити карієсу», – наголошує лікар. І додає, що чисті зуби не хворіють.
Головна складова успіху – регулярність. Достатньо зуби чистити один раз в день, якщо робити це правильно, проте не зайвим робити це 2/3 рази на день.
Це була перша ознайомча зустріч у рамках пілотного проєкту. Вона була покликана на те, що за допомогою освітян формувати культуру догляду за ротовою порожниною у дітей і дорослих.