Календар

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Архіви

09.12.2024

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Мати тепло взимку – чітка стратегія проходження опалювального сезону

1 min read

На початку опалювального сезону, який обіцяє бути дуже складним у зв’язку із ворожими діями російського агресора, посадовці розповіли про плани вирішення проблем журналістам.

Брифінг на тему: «Старт та перспективи проходження опалювального сезону 2024-2025 років» відбувся 5 листопада в Укрінформ.

На спільному заході його учасники – заступник міністра розвитку громад та територій України Тимур Ткаченко, заступник міністра енергетики України Микола Колісник, начальник Київської ОВА Руслан Кравченко і Бучанський міський голова Анатолій Федорук, обговорили готовність громад України до зимового періоду з врахуванням можливих дій російського агресора.

Анатолій Петрович наголосив, що Бучанська громада має чітку стратегію проходження опалювального сезону.

«Вона передбачає як стандартні сценарії, так і готовність до критичних ситуацій — у разі масованих обстрілів та можливих блекаутів», – повідомив міський голова.

Тимур Ткаченко пояснив:

Заступник міністра енергетики зазначив, що такі брифінги в межах ініціативи Штабу згуртованих громад – це публічний звіт для суспільства щодо того, як проходить ця зима, наскільки ми готові до неї та з якими викликами стикаємося.

«У більшості громад опалювальний сезон уже розпочався. Станом на сьогодні 100% громад і регіонів готові до проходження опалювального сезону. Запущено 82% котелень», – повідомив Тимур Ткаченко на пресконференції в Укрінформі інформацію станом на 5 листопада.

Він зазначив, що мають два підходи до підготовки опалювального сезону: стандартний, який проводять щороку, і кризовий, у випадку обстрілів критичної інфраструктури. У разі пошкодження енергетики та надзвичайних ситуацій має бути чіткий алгоритм дій та альтернативні рішення.

Мати тепло взимку – чітка стратегія проходження опалювального сезону

Микола Колісник розповів про стан енергосистеми

Зокрема про те, що в міжопалювальний сезон енергетики провели одну з найбільших ремонтних кампаній за часи незалежності України. Серед заходів: ремонт обладнання та будівництво додаткових джерел живлення. Акцент на резервних джерелах – когенераційних установках.

Пан Колісник також повідомив, що в Україні формуються паспорти енергонезалежності регіонів, у яких для кожного ОТГ, кожного населеного пункту визначається потреба у власній генерації.

Мати тепло взимку – чітка стратегія проходження опалювального сезону

Як на Київщині

«Забезпечити людей теплом, водою та світлом. Це завдання, яке стоїть сьогодні перед кожним регіоном та кожною громадою. І це вимагає щоденної злагодженої роботи профільних міністерств, обласних адміністрацій, громад, енергетиків. Зважаючи на постійні атаки ворога маємо бути готовими до нестандартних ситуацій і допомагати одне одному», – додав Руслан Кравченко.

Він розповів, як Київщина проходить опалювальний сезон та що роблять для збільшення енергостійкості громад. Зокрема, вже визначили 89 локацій для встановлення когенераційних установок; залучають інвесторів до цього процесу; підписали меморандуми про встановлення на 33 локаціях установок потужністю 80 МВт; ще 16 таких локацій розташовані в Бучанській громаді, де буде встановлено установки на 20 МВт потужності; вже мають 11 працюючих установок, які облаштували протягом попередніх років.

Мати тепло взимку – чітка стратегія проходження опалювального сезону

Про досвід Бучанської громади в підготовці до зими розповів Анатолій Федорук.

Зокрема, що пройшли всі необхідні попередні етапи й зараз вже повністю розпочався опалювальний сезон. Він запевнив, що тариф для громадян залишається незмінним.

Окремо приділив увагу альтернативам. Наша громада зробила перший крок – розробила в компанії «ЮТЕМ» паспорт енергетичної безпеки — стратегічний документ із планом розміщення альтернативних джерел енергії, зокрема газопоршневих когенераційних установок.

«Успішне впровадження енергетичних інновацій демонструє, що лише через системну співпрацю влади, бізнесу та громади ми здатні створити потужну та стійку інфраструктуру, – наголосив пан Федорук. – А відтак, стабільно пройти опалювальний сезон».