Фільм «Буча»: Відданість не знає меж (Фото)
1 min read7 листопада у кінотеатрах України стартувала прем’єра кінострічки «Буча». На показі в нашому місті побувала журналістка БН, щоб розповісти нашим читачам про фільм та емоції, які він викликав у бучанських глядачів.
В основі сюжету історія громадянина Казахстану, який допоміг евакуювати мирних жителів з окупованої російськими військами території. «Буча» – художній фільм, оснований на реальних подіях. Прототипом головного героя є Костянтин Гудаускас, якому у березні 2022 року вдалося врятувати понад 200 цивільних з міст Буча, Ворзель, Ірпінь та Гостомель. Серед них – сім’я відомого композитора Ігоря Поклада.
Як наголошує сам Костянтин, фільм про те, як у найтемніші часи нам вдалося об’єднатися та дати відсіч ворогу, пише ДержКіно України.
Крім того, Цезарій Лукашевич – актор головної ролі, опублікував на своїй сторінці таке:
«У своєму професійному житті хотілося б робити речі важливі, сміливі, зворушливі. Саме так я відчував себе під час роботи над фільмом «Буча», – зазначив актор.
Попри пережите, що ще досі болить, багато бучанців відвідали прем’єру нового фільму та залишили свої відгуки:
«На початку настільки емоційно: «мурахи» й серце тьохкає. Відчувається біль всередині, ніби тебе перенесли в той час, коли я була в окупації та пережила це все. На деяких моментах фільму відчула ту тривожність, якщо можна так сказати. Я навіть не стрималась і розплакалась, – розповіла Каріна. – Цей фільм не продемонстрував усі моменти, але сенс того часу передає».
«Я відчула страх, наче повернулася на початок», – прокоментувала інша бучанка після показу.
Ще одна дівчина, яка щойно вийшла із глядацького залу, зазначила: «Я народилася у Луганську та вже пережила важкі часи, залишила їх у минулому. Але дивитися нелегко».
«Більшість того, що очікували, збулося. Найемоційніший момент – вбивство друга головного героя», – розповіли хлопці родом з Бучі.
Матеріали фільму «Буча» переглядали американські сенатори перед голосуванням за допомогу Україні, а вже готова стрічка здобула ІІ місце глядацьких симпатій на Варшавському кінофестивалі у 2024-му.
Ще до виходу на великий екран фільм зазнав критики щодо англомовного постера, де головний герой зображений посередині пошкодженої багатоповерхівки у селищі Бородянка з написом – «Буча».
Режисер тоді ж чітко зазначив, що на момент знімання зруйнованих будинків у Бучі не було, до того ж фільм є художнім, а не документальним.
Додамо, що прикладом документального українського фільму є стрічка «20 днів у Маріуполі», про яку ми розповідали.