Радіодиктант 2024: як писали в Бучі зі усією країною
1 min readРадіодиктант національної єдності – найбільший мовний флешмоб відбувся в Україні на передні дня мови та писемності.
До написання радіодиктанту приєдналися усі – школярі, військові, співаки, держслужбовці, працівники магазинів, лікарі тощо. Кожен, хто мав бажання та час, зранку об 11:00 увімкнув трансляцію Українського радіо, знайшов чистий аркуш паперу та ручку й долучився до всеукраїнської акції.
Сьогоднішній радіодиктант став за рахунком 25-м. Уперше ж українці долучилися до події ще у 2000 році.
Нагадаємо, що авторкою цьогорічного Радіодиктанту стала українська письменниця Оксана Забужко, а читав текст поет, а нині військовий 68-ї окремої єгерської бригади Павло Вишебаба.
Київ, Одеса, Дніпро, Німеччина, Хорватія… – в усьому світі українці створили локації для написання диктанту.
Бучанці – учасники акції
Такі осередки організували й Бучі. Серед них – Центрі життєстійкості Бучанської громади.
Пані Валентина, яка писала радіодиктант у центрі, зізналася, що було трохи важко. «Дуже давно навчалася у школі, університеті… «Полоскотало» мозок, тож дуже сподобалось. Але зрозуміла, що треба переглянути нові правила. Багато зворотів, за які я невпевнена, що написала правильно».
«Було цікаво, хоч і трохи важкувато. Але той факт, що це пише вся Україна, додало драйву і наполегливості. Сподобалось», – прокоментувала враження Олеся після події.
Знаково, що традиція мовної єдності шириться не лише освітніми закладами, які масово беруть участь у заході. Дорослі й діти у різних регіонах України та світу, спільно з колегами на робочих місцях чи окремо у себе вдома – всі слухають твір “Магія голосу” і перевіряють свої знання української мови.
Так, саме “Магія голосу” – назва Радіодиктанту 2024 року.
«Мені здається зараз у такі буремні часи дуже важливо передавати і словом і голосом – самовладання й спокій. До прикладу, коли командир виходить по рації зі спокійним голосом, усе стає спокійніше», – зазначив у прямому ефірі Павло Вишебаба.
Звісно ж хвилі радіо не оминули й освітні заклади.
І хоч диктант перервав сигнал повітряної тривоги, й школярі залишили свої парти та поспішили в укриття, це не завадило отримати письмовий результат і емоції від цікавого твору пані Забужко. Учні місцевих шкіл Бучанської громади поділилися своїми враженнями:
“Цьогорічний диктант був важкий, але ми продовжуємо писати заради нашої єдності. Тривоги у нас лунають часто і це заважає нормально сконцентруватися, але ми тримаємося і розуміємо, що зараз такі часи”, – розповіла учасниця.
“Сьогодні я пишу вже вдруге. Я хочу зробити це своєю традицією”, – поділилася учениця бучанського ліцею.
“Я дуже цього чекав і готувався, тому маю надію написати відмінно”. – зазначив учень.