Освіта Бучанської громади: безпека, новий простір, трансформація
1 хв читання
Освіта Бучанської громади – тема, про яку ми вирішили написати з нагоди початку нового навчального року. Школярі Бучанської територіальної громади знову повернулися за парти. За результатами спілкування з начальником відділу освіти БМР Олегом Цимбалом, маємо змогу відповісти на запитання щодо деталей освітнього процесу.
Якою буде форма навчання?
У громаді налічується 15 закладів середньої освіти та одна філія.
Школярів – 9718, з яких 1500 – внутрішньо переміщених осіб. Мета, яку поставив для себе відділ освіти – це стовідсотковий показник очного навчання на території Бучанської громади. Олег Цимбал наголосив, що змішана форма навчання буде тільки в крайніх випадках. До прикладу – у Бабинецькій школі № 13, у якій проводять капітальний ремонт.
Харчування за новітнім проєктом буде в усіх закладах?
У Бучі організували перший проєкт в Україні під назвою Фабрика-кухня «ГотуЇмо»». Діти 16 шкіл громади зможуть отримати якісне харчування. Новація – порції будуть без перших страв. Таке спільне рішення фахівців фабрики, освітніх закладів та батьків учнів.
Очікується зміна харчування і в дитячих садочках, приблизна дата нововведення – середина жовтня. Також завдяки проєкту в школах відремонтували харчоблоки та встановили новітнє обладнання.

Укриття – пріоритет номер 1 освіти Бучанської громади
«Безпека наших дітей – найважливіше. Викликів матимемо не менше, ніж торік, тож облаштування укриттів у навчальних закладах прерогатива і їхніх керівників, і місцевого самоврядування», – наголосив Олег Цимбал.
Для облаштування якісних комфортних просторів безпеки в усіх навчальних закладах намагаються максимально використовувати кошти благодійників.
Зокрема, вдалося залучити кошти організації «UNICEF Украïна» та австрійського фонду «Народна допомога».
Проведено ремонтні роботи в укриттях у дитсадочках «Пролісок», «Горобинка», «Капітошка». На черзі дошкільне відділення початкової школи № 11 та завершити роботи в «Проліску».
Пан Цимбал також розповів, що зараз уже є підтвердження від партнерів, що допоможуть здійснити капітальний ремонт дошкільного відділення початкової школи № 11, приміщень у Гаврилівських ЗДО «Веселка» та школі № 8.
Керівник бучанських освітян наголосив, що навчальний процес організовують відповідно до місць в укритті.
У закладах освіта Бучанської громади, де взагалі не було навіть найпростіших укриттів, завдяки італійським партнерам з міста-побратима Бергамо встановили чотири наземні модульні укриття: у Блиставицькій та Бабинецькій школах, а також у двох садочках Ворзеля – № 11 та № 12.
Наразі в шести закладах залишаються організовані укриття за принципом двох стін.

Покращення матеріальної бази шкіл
Протягом року відділ освіти, а відтак ЗЗСО, отримали кілька субвенцій на придбання мультимедійного та іншого технічного обладнання. Зокрема, придбали мультимедійні дошки, принтери тощо.
Крім того, завдяки фінансовій підтримці міжнародних партнерів та уряду України здійснюється:
- Капітальний ремонт Бабинецької школи № 13. Зокрема, утеплення фасадів, повна заміна вікон, внутрішні ремонтні роботи.
- Добудова Ворзельської школи № 10.
- Щодо будівництва нових корпусів Бучанської школи № 1 – на кінець вересня має бути експертне корегування проєкту і оголошення нових торгів.
Новаційні уроки захисту України.
З вересня 2024 року учні 10–11 класів вивчатимуть «Захист України» зовсім по-іншому. Уроки будуть не раз на тиждень, а раз на місяць у форматі тренінгів упродовж цілого дня. Діти вивчатимуть основи національної безпеки, управління дронами, домедичну допомогу, а також розумітимуть, чим кожен і кожна можуть бути корисним/корисною в захисті країни. Навчання відбуватиметься в міжшкільних осередках, які будуть оснащені сучасним обладнанням.
Опорним закладом у Бучанській громаді буде ліцей №3, який матиме відповідну базу. На такі заняття планують запрошувати бійців Добровольчого формування, військових.

