Календар

Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Архіви

16.10.2024

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Проєкти бучанських школярів увійшли до Альманаху-2024 «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму»

1 min read

До Альманаху-2024 «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму» увійшли шість дослідницьких проєктів, які підготували учні Бучанського територіального відділення Малої академії наук України.

У збірнику представлені нариси, презентації та відеоматеріали учнів про подвиги загиблих земляків, несправедливі втрати і жертви, які поніс кожен із жителів Київщини, звитягу воїнів і волонтерів, рішучість і непохитність перед обличчям зла. Розповіла керівниця Бучанського територіального відділення МАН України Надія Новікова.

Про кого ж з наших земляків опублікували учні в Альманаху-2024 «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму»:

  • історія про життя і загибель волонтерки Жанни Камєнєвої, яка допомагала людям виживати і евакуюватись з Бучі в березні 2022. Розповіла Валерія Назаренко, учениця Бучанського ліцею №4, науковий керівник Галина Ситник,
  • історія про талановитого лікаря-хірурга В’ячеслава Преподобного, який оперував в пологовому будинку окупованого Ворзеля. Розповіла Валерія Калатало. Розповіла вихованка Бучанського центру позашкільної роботи імені Андрія Куцевалова, науковий керівник Маріана Товстенко,
  • історії про героїзм жителів Немішаєво, – розповіла Кіра Перчук, учениця Бучанського ліцею №5, науковий керівник Лідія Корякіна,
  • історії про пережите в окупованій Бородянці. Розповіла Софія Грабовська, учениця Бучанського ліцею №5, науковий керівник Лідія Корякіна,
  • болісні спогади про виживання та евакуацію з окупованої Бучі, розказані Жанною Ляховою та Іванною Самойленко, ученицями Бучанського ліцею №5, науковий керівник Лідія Корякіна.

Це другий випуск збірника, у який входить 161 робота учнів-членів Київського обласного територіального відділення МАН України. У річницю повномасштабної війни 24 лютого 2023 року стартувала пошуково-дослідницька експедиція «Нескорена Україна». До неї долучилися і школярі Бучанської громади.

«Шістсот сторінок пам’яті і любові, щемливих, проникливо зворушливих і, водночас, документально точних історій звитяги. Наше завдання зберегти пам’ять про кожного захисника України. Війна триває. Тож літопис героїзму продовжується», – наголосила заступниця голови Київської ОДА Жанна Осипенко.

Важливо досліджувати правду про трагічні події, які сталися в Україні та у нашому регіоні зокрема, записувати і зберігати ці матеріали. Так коли до цього долучається освічена, патріотична молодь, приходить впевненість – країну, у якій таке молоде покоління, не здолати жодним ворогам!

Нагадаємо, науковця, методиста, волонтера і вчителя Надію Новикову Президент України Володимир Зеленський нагородив «Орденом княгині Ольги» ІІІ ступеня.

×