Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Архіви

26.03.2025

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Біла Книга: все про регуляцію Штучного Інтелекту в Україні

1 хв читання
Штучний Інтелект

Штучний Інтелект з кожним роком все більше стає частиною нашого сьогодення. Це вже далеко не вигадки письменників-фантастів, а реалії сьогодення. Він напрочуд швидко вчиться та вдосконалюється. А також приносить як користь, так і шкоду для людства.

Штучний Інтелект помітно спрощує певні наші повсякденні справи.

Через свою доступність ним користується більшість населення, хто має інтернет та смартфон. Як от написання тексту, пошук або генерація потрібної нам картинки, або в якості розваги. З одного боку – це чудово, адже з меншим використанням сил і часу ми можемо отримати не менш достойний результат, аніж якщо б витратили на це лишень власні ресурси. З іншого – це дає можливість для досягнення цілей нечесними шляхами, обману та інших негідних вчинків.

Щоб мінімізувати ризик та налагодити регуляцію користуванням ШІ в Україні Мінцифра випустила «Білу книгу».

Біла книга є регулюванням ШІ в Україні: бачення Міністерства цифрової трансформації – аналітичний матеріал, що має на меті запропонувати підхід до регулювання технологій Штучного Інтелекту. Ця книга є саме аналітичним матеріалом, а не аналітичним документом публічної політики в розумінні Закону України «Про правотворчу діяльність».

Українці не є винятком серед світового тренду використання ШІ. Згідно опитувань 2023 року 50% українців позитивно ставляться до Штучного Інтелекту, ще 73% взагалі вважають, що ШІ в змозі покращити життя людства. Та все ж не зважаючи на широке схвалення, користувачі відчувають і потенційні ризики від сучасних технологій: етичні, соціально-економічні та екзистенційні. Нагадуємо, Штучний Інтелект помітили за навмисною брехнею.

Штучний Інтелект

Мінцифра створила консультаційний аналітичний матеріал, в котрому розписала ідеї та план щодо використання, регуляції та розвитку Штучного Інтелекту в Україні в найближчі роки. План розвитку регуляції складає собою два етапи: перший етап складається з впровадження конкретних інструментів які допоможуть бізнесу та державі до введення майбутнього регулювання. Це позитивно вплине на рівень захисту прав громадянина Української держави від ризиків, що може нести ШІ, та зловмисного використання. Другий етап вже про саме впровадження обов’язкового регулювання згідно законам Регламенту ЄС.

Впровадження регулювання Штучного Інтелекту зумовлено метою України вступом до ЄС, інтеграцією у нове суспільство та необхідністю забезпечити своїх громадян належним захистом їхніх прав.

Наше майбутнє, вважає Міністерство цифрової трансформації, за відповідальним Штучним Інтелектом.

Штучний Інтелект