fbpx

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Інструкція: Як зафіксувати руйнування майна та відшкодувати

1 min read

Для фіксації руйнувань та відшкодування збитків за пошкоджене внаслідок дій російських загарбників майно потрібно подати заяву до ЦНАПу, нотаріуса або через Дію та дочекатися огляду збитків спеціальною комісією.

Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

«Власник пошкодженого/зруйнованого будинку або квартири може самостійно подати заяву через Дію (на сайті або в додатку). Якщо у вас немає можливості скористатися онлайн реєстрацією, заяву можна подати через ЦНАП або нотаріуса. Подати заяву можна незалежно від того, де ви перебуваєте. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб», – сказав він.

Наступний крок – комісія

За словами заступника очільника ОП, є створення органами місцевого самоврядування спеціальних комісій для огляду пошкодженого майна, й після перевірки об’єкта така комісія формує акт обстеження будинку/квартири.

Тимошенко уточнив, що в разі значних пошкоджень органи місцевого самоврядування залучають експертів та складають звіт з технічного обстеження, куди входить висновок щодо можливості подальшої експлуатації будівлі.

Він пояснив, що перед виїздом на об’єкт проведення обстеження комісія інформує власника про дату та час перевірки.

Зараз комісії вже діють

За даними заступника керівника ОП, на деокупованих територіях у більшості органів місцевого самоврядування комісії вже проводять огляди, а впродовж місяця в Дії з’явиться можливість для комісій створювати акти огляду.

Заступник керівника ОП відзначив, що заява і висновок комісії по кожному окремому об’єкту будуть вноситись до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

«Якщо комісія вже сформувала акт по пошкодженому майну, це в жодному разі не виключає необхідності подання заяви через Дію або ЦНАП. Оскільки саме ця заява буде підставою для компенсації. Якщо ви вже подали заяву про пошкодження майна в Дії, його не треба дублювати в ЦНАПі», – наголосив Тимошенко.