До Дня донора 25 бучанців здали кров
2 хв читання
Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку виникає потреба в переливанні крові за життєвими показниками. Для того, щоб донорська кров була доступна завжди і скрізь, де вона необхідна, її має регулярно добровільно здавати достатня кількість здорових людей.
Тому Бучанський консультативно-діагностичний центр влаштував акцію до Дня донора та запросив усіх небайдужих зробити добре діло. Сьогодні їх було 29 чоловік. Під час медичного огляду було відхилено чотирьом людям, а 25 донорів сумарно здали 12 літрів крові.
– Стати донором моє свідоме рішення, адже я розумію, що людське життя є безцінним і кожна людина заслуговує ще на один шанс, щоб прожити своє життя щасливо. – розповідає лікарка центру, яка разом з колегами вже не перший рік здає кров.- У нас дуже багато співробітників лікарні донори крові, вони відгукуються будь-коли.
Цього разу кімнату у якій беруть кров було обладнано новими кріслами для донації крові.
Зручність перевіряє пан Андрій з Бучі та його дружина, разом вони вже не вперше здають кров.
– Кожного дня людям потрібна допомога. Ось і все! А мені не важко. Якщо тобі сьогодні не треба, це не говорить про те, що не потрібно комусь. І тобі може знадобитись в будь-який час, або твоїм рідним чи друзям. – ділиться з нами донор.
Як відбувається сама процедура:
Після регістрацїї треба переконатись, що немає протипоказів до донорства, потрібно здати аналізи у лаборанта та пройти огляд у лікаря.
В ході медичного обстеження робиться аналіз крові з пальця. Лаборант визначає зі взятої з пальця крові донора групу крові та рівень гемоглобіну в крові. Від результатів цього аналізу залежить, чи зможе людина в цей день стати донором.
Після здачі аналізів, медсестра заповнює карту донора та вимірює тиск пацієнту та температуру тіла, яка повинна бути 36,6 + -0,3 ° С, визначає частоту і ритмічність пульсу, оглядає живіт і шкірні покриви донора. При необхідності задає додаткові питання щодо здоров’я і способу життя. На основі всіх отриманих даних лікар приймає рішення про допуск до здачі крові.
Перед тим як здати кров, донору пропонується випити чай з печивом – це забезпечить хороше самопочуття після процедури.
Процедура забору крові займає близько 10 хвилин. Потому медсестра дає настанови та цікавиться самопочуттям донора.
– Три години пов’язку не знімати, три години не мочити і важкого у день здачі крові не підіймати.
Медсестра розповідає, що всі предмети і матеріали, що безпосередньо контактують з кров’ю донора, є одноразовими, тому заразитися чимось під час донації неможливо, тож не треба боятись.