Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
23.04.2024

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

До Всесвітнього дня серця бучанські медики розповіли як попередити серцево-судинні захворювання

1 хвилина на читання

Всесвітній день серця,відзначається щорічно в останню неділю вересня. До цього дня лікарі Бучанського консультативно-діагностичного центру розповіли, що має зробити кожен для попередження появи серцево-судинного захворювання. 

Серцево-судинні захворювання – це група хвороб серця та кровоносних судин, в яку входять:

  •  гіпертонія (високий кров’яний тиск);
  •  ішемічна хвороба серця (інфаркт);
  •  порушення мозкового кровообігу (інсульт);  
  •  захворювання периферичних судин;
  •  серцева недостатність;
  •  ревматичні захворювання серця;
  •  вроджені вади серця; 
  •  кардіоміопатії.

На думку Всесвітньої федерації серця, 80% випадків передчасної смерті від інфарктів та інсультів можна запобігти, якщо тримати під контролем основні фактори ризику розвитку цих захворювань.

 Профілактику серцево-судинних захворювань можна умовно розділити на дві групи:

  • 1.Первинна профілактика включає раціональний режим праці та відпочинку, збільшення фізичної активності, обмеження кухонної солі, відмова від алкоголю та куріння, зниження калорійності їжі та маси тіла.  По суті саме первинна профілактика дозволяє зберегти оптимальні умови життєдіяльності людини.
  • 2.Вторинна профілактика (медикаментозна та немедикаментозна)  проводиться з групами пацієнтів з серцево-судинним захворюванням з метою попередження рецидивів захворювання, розвитку ускладнень у осіб з реалізованими факторами ризику, зниження захворюваності та смертності від цих хвороб, поліпшення якості життя пацієнтів.

Заходи, що формують здоровий спосіб життя і знижують рівень факторів ризику:

1.Відмова від куріння (для тих хто не палить – від перебування в приміщеннях для куріння).

2.Дотримання гіпохолестеринової дієти: зниження насичених жирів (зменшення споживання жирних сортів свинини, введення в раціон харчування м’ясо індички, кролика, з низьким вмістом холестерину), акцент на цілісно зернові продукти, овочі (рекомендується до 5 порцій в день), фрукти і рибу. Слід використовувати соняшникову, кукурудзяну, рапсове або оливкова олії.

3.Зменшення споживання кухонної солі до 5 г / добу. Скоротити вживання продуктів, що містять «приховану» сіль: копчені та варені ковбасні вироби, хліб. Дуже корисно збільшити вживання продуктів, що містять калій і магній (морська капуста, родзинки, буряк, абрикоси, кабачки, гарбуз, гречка).

4.Зниження надмірної ваги.

5.Контроль артеріального тиску, показників ліпідного обміну, рівня цукру в крові.

6.Збільшення фізичної активності. Не менш 150 хвилин в тиждень середньої (ходьба, плавання, велосипед) фізичної активності (по 30 хвилин в день 5 разів на тиждень) або 75 хвилин в тиждень інтенсивної фізичної активності або комбінація.

7.Обмеження вживання алкоголю.

8.Уникнення стресових ситуацій. Хронічні стреси та короткострокові сильні нервові потрясіння збільшують ризик виникнення ішемічної хвороби серця або серцевого нападу. Уникнути стресу в повсякденному житті неможливо, але важливо навчитися справлятися з ним. На допомогу приходять медитація, дихальні вправи, йога та інші техніки релаксації.

З метою раннього виявлення захворювань та факторів ризику їх розвитку важливим є регулярне щорічне проходження медичного огляду, а при необхідності – консультація лікаря!

 Бережіть себе та будьте здорові!