03.05.2024

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Італія в серії пенальті обіграла Англію та виграла фінал Євро-2020 (ФОТО)

1 хвилина на читання

Збірна Англії хоч і вперше зіграла у фіналі Європейського чемпіонату з футболу, проте виграти все ж таки його не змогла.

Італія у фіналі обіграла Англію в серії післяматчевих пенальті. Під час основного часу рахунок матчу становив 1:1, однак вже в серії пенальті італійці перемогли англійців й вибороли почесне перше місце – стали переможцем Євро-2020.

Зокрема, на учорашньому матчі Англія встановила новий рекорд – найшвидший гол на Чемпіонатах Європи. Вже на другій хвилині Люк Шоу забив перший гол та відкрив рахунок матчу, однак він був єдиним для англійців у цій грі. У другому таймі італійці активніше атакували і таки змогли відігратися. Та на 67 хвилині 34-річний Леонардо Бонуччі зрівняв рахунок і став найстаршим футболістом, який коли-небуть забивав у фіналах Європейського чемпіонату.

У серії пенальті, яку з рахунком 3:2 виграла Італія, вирішальними виявилися промахи Рашфорда, Санчо і Сака. Та італійці були все ж таки влучніші – героєм серії став голкіпер Джанлуїджі Доннарумма, який відбив вирішальний пенальті від Букайо Сака.

Англія та Італія перед фіналом Євро-2020 підходили в статусі команд, які на двох здобули лише одну перемогу на рівні чемпіонатів Європи. Причому італійцям це вдалося аж у 1968 році – англійці ж взагалі не вигравали на турнірі.