Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Архіви

26.03.2025

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Модульну станцію знезалізнення води відкрили в Бучі (ФОТО)

1 хв читання

У Бучі в мікрорайоні Тарасівська відкрили модульну станцію знезалізнення води. 9 тисяч людей щодня будуть відчувати, що їх життя стало краще.

Завдяки новому обладнанню місцеві жителі мають вдома очищену питну воду гарної якості. У цьому мікрорайоні розташовані чисельні багатоповерхівки та приватний сектор. Також освітні об’єкти – дитсадочок «Пролісок» і ліцей № 3.

«На новому обʼєкті не лише встановили сучасне обладнання, але й відремонтували усі водопровідні споруди, які потребували відновлення ще з моменту деокупації», – розповів міський голова Анатолій Федорук.

Проєкт будівництва станції реалізовано у співпраці Бучанської міської ради з ЄС, Європейським інвестиційним банком, ПРООН, Міністерством громад, територій та інфраструктури України та Київською ОВА.

Цей проєкт дає старт поліпшенню водопостачання і, головне, чистоті води по громаді. Зокрема, розроблена програма розвитку водопостачання у населених пунктах громади.

Стартували саме з мікрорайону Тарасівська, адже тут локальна мережа, яка забезпечувала бучанців питною водою, потребувала відновлення через агресію рф, а також модернізацію відповідно до сучасних можливостей, щоб покращити якість води.

Невдовзі заплановано створити ще модульні станції знезалізнення води у мікрорайоні Склозавод в Бучі та у старостатах громади. Загалом 9 подібних об’єктів.

За результатами досліджень якості води із свердловини виявили перевищення вмісту заліза, марганцю, амонію, каламутності та присутність запаху сірководню.

Тому, відповідно до переліку заходів, передбачених проєктом «Реконструкції майданчика водопровідних споруд із застосуванням новітніх технологій та встановлення обладнання з очистки та знезалізнення питної води», встановили сучасну модульну станцію очищення води ORGANIC M 800 продуктивністю до 800 м3/добу українського виробника – компанії Діфрано юніон та підключили до існуючих інженерних мереж. Також, додатково виконали роботи з поточного ремонту водонапірної башти, заміни обладнання на свердловині, підключено об’єкт до джерела резервного живлення, змонтовано систему АВР, проведено пусконалагоджувальні роботи та заходи з благоустрою та упорядкуванню санітарної зони майданчика.

Після проведених робіт якісні показники води збільшилися у 9,5 разів.

Старший кредитний офіцер Європейського Інвестиційного Банку Вайолейн Сільвестро фон Камеке зазначила, що для неї значна мить приїхати в місто, в якому люди потерпали від агресії. І вона рада, що тепер тут відбувається така визначна подія. Пані Вайолейн висловила сподівання, що він буде корисний людям. І що інші спільні проєкти, які є у планах, теж будуть реалізовані.

«Для мене мета, щоб Україна приєдналася до Євросоюзу. Сподіваюсь, що завдяки нашим інвестиціям ця мета стане ближчою».

Керівник КОВА Руслан Кравченко поділився цифрами: Київщина мала після деокупації близько 28 тисяч зруйнованих та пошкоджених об’єктів. Президент України Володимир Зеленський дав завдання все відновити, і виконуючи його, на сьогодні мають близько 17,5 тисяч відбудованих та відновлених об’єктів. Повернути людей додому не можливо лише відновивши житлові будівлі. Також треба приділяти увагу критичній інфраструктурі, таким як водопостачання.

«Приклад Бучі будемо впроваджувати по всій області. Щоб наша Київщина була в Україні першою відновлена, і була прикладом розвитку наших громад для всієї країни».

Під час урочистої події гості з організацій-партнерів разом з місцевими жителями оглянули нову станцію знезалізнення води, а також посмакували очищеною воду.

Голова ОСББ Галина Фітісова, яка живе у цьому мікрорайоні  з 1989 року, згадала, як розвивався мікрорайон. За ці десятки років жителі мали проблеми із якістю води. А під час окупації відчули, на скільки вірний вираз «Вода – джерело життя». Коли зникли електроенергія і водопостачання, тут був єдиний колодязь із чистою водою – біля дитячого садочка. Тож ходили за водою під обстрілами. І наголосила, що тепер, після введення в експлуатацію модульної станції знезалізнення місцеві дуже задоволені чистотою і якістю води. Вони можуть її пити. І тиск води теж задовільний.

Заступник постійного представника Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Христофорос Політіс відразу зазначив, що вражений атакою на ОХМАТДИТ і висловив найглибші співчуття. А також запевнив, що будуть намагатися допомагати нам, щоб соціальні послуги не припинялися. Він наголосив, що для нього і ПРООН Буча – символ стійкості, відновлення і того, що люди повертаються до своєї домівки.

«Нам важливо, щоб громадяни мали можливість отримувати якісні послуги. Доступ до води вкрай важливий. Від цього залежить здоров’я людей, – наголосив пан Христофорос. – Ми можемо допомогти зробити краще, ніж було».

Представниця Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Вікторія Карась наголосила, що їх відомство разом із партнерами саме для цього і працює, щоб люди мали можливість відчути результат, як сьогодні – якісна питна вода для дев’яти тисяч жителів.