У Бучі стартує унікальний проєкт «Фабрика кухня» (ФОТО)
1 хв читання
Його впровадять у співпраці з «World Central Kitchen» та Національною асоціацією громадського харчування. Про початок будівництва «Фабрики Кухня» на вулиці Яблунській сьогодні говорили у Бучанській міській раді разом із меценатом із США, представниками команди першої леді України Олени Зеленської і Національної асоціації громадського харчування.
«Фонд Олени Зеленської, маючи інвестора-мецената, розпочинає будівництво в нашій громаді «Фабрики Кухні», яка буде забезпечувати харчування вихованців шкіл і дошкільних закладів», – розповів міський голова Анатолій Федорук.


Ця методика організації процесу харчування в освітніх закладах є новою для України та вже впроваджена у європейських країнах.
«Ми експерти в хорошій їжі», – зазначила Вікторія Романова з команди першої леді України.
За ініціативи Олени Зеленської рік тому саме у Бучі стартувала реформа шкільного харчування.
«Унікальність цього проєкту в тому, що він забезпечує послугу і в сусідніх територіальних громадах. Зокрема, сьогодні на зустрічі були присутні представники Бородянської і Немішаєвської громад. Актуальність якісного харчування дітей у освітніх закладах є у всіх населених пунктах», – додав мер Бучі.


Що ж таке «Фабрика Кухня»
розповів Орест Степаняк, голова Національної асоціації громадського харчування.
Організація «Фабрики Кухні»: в одному місці готуємо багато їжі (значна економія ресурсу) й охолоджуємо її в апараті шокового зниження температури – процес «зупинка приготування». Такий продукт може зберігатися довго, тож і час доставки може збільшуватися. Крім того, покращується контроль за продукцією (один об’єкт). У школі працівник «відновлює» їжу – поміщає в пароконвекційну піч і розігріває до температури видачі.
У результаті отримуємо якість, безпеку і оптимізацію.
«Це є сьогодні на часі. Я б хотів, щоб цей проєкт максимально швидко був реалізований в Бучанській і для сусідніх громад Бородянської та Немішаєвської, – сказав заступник голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський, який теж був присутній на зустрічі. – І хотів би, щоб ми далі впроваджували його на всю Київщину».


Чому саме в Бучанській громаді
- меценат бажав інвестувати в деокуповану територію,
- змішана громада (входять міста, селища, села) – найбільше підходить для «Фабрики Кухні»,
- міський голова Анатолій Федорук активно приймав участь у реформі. Разом із Асоціацією був на багатьох навчаннях, обмінах досвідом (зокрема у Німеччині).
Не звільнення, а перекваліфікація
Зараз зазвичай організацією харчування займаються комунальні підприємства. При реалізації проєкту «Фабрика Кухня» не буде звільнення працівників, а їх перекваліфікація за сучасними стандартами.
Наприкінці обговорення мер Бучі висловив впевненість, що у майбутньому проєкт буде успішним, і затребуваним багато років.

