Анатолій Федорук про переваги запуску власного водоканалу і ситуацію, яка є зараз (ФОТО)
1 min readВчора на сесійному засіданні Бучанська міська рада підтримала стратегічно важливі рішення щодо КП «Бучасервіс» як надавача послуг з водопостачання і водовідведення.
До голосування Бучанський міський голова Анатолій Федорук детально на прикладі міста Бучі і селища Ворзель із використанням відповідних слайдів роз’яснив ситуацію, яка є зараз із водопостачанням і водовідведенням, і переваги рішення щодо надання цієї послуги «Бучасервісу».
У власності Бучанської громади перебуває й мережа з 77 свердловин, 27 водонапірних веж, 19 каналізаційно-насосних станцій, 6 насосних станцій та 2 станцій знезалізнення – речове право на ці об’єкти зареєстровано в державному реєстрі речових прав.
Найбільша кількість скважен, каналізаційно-насосних станцій, станцій водопідготовки Бучанської МТГ знаходяться в місті Буча і селищі Ворзель.
«Та ми опікуємося не лише цими населеними пунктами, а і громадою в цілому, – наголосив міський голова. – І передаємо на «Бучасервіс» всі свердловини, скважини, водонапірні башти, резервуари чистої води, каналізаційно-насосні станції з мережами тощо».
Анатолій Петрович звернув увагу депутатів, що у матеріалах є вичерпна інформація по кожному населеному пункті про те, що всі свердловини, інженерні споруди мають відведені земельні ділянки і оформлене право власності, речове право за територіальною громадою того чи іншого населеного пункту Бучанської МТГ в особі Бучанської міської ради.
«Тож спекуляції з боку експлуатаційного підприємства «Ірпіньводоканал», його посадових осіб, деяких засобів масової інформації, які поширюють фейки про те, що Буча створює водоканал не зрозуміло на якій власності чи території, не відповідають дійсності, – підкреслив Анатолій Федорук. – Хочу вкотре пояснити. В кожному населеному пункті в межах територіальної громади «Бучасервіс» буде надавати відповідну послугу. Якщо ми говоримо про Ворзель і Бучу, то «Ірпіньводоканал» не має жодного права власності на об’єкти, свердловини, КНС, жодного права постійного користування. І все, що робить зараз «Ірпіньводоканал», це перевищення повноважень».
Бучанська міська рада, її виконавчі органи відповідно до компетенції і повноважень дбають за належні водоподачу, водовідведення в своїй територіальній громаді, – наголосив міський голова
Щодо каналізування
У нашому регіоні система каналізування побудована таким чином, що всі стоки з Ворзеля, Бучі, Гостомеля, Ірпеня перекачуються до міста Києва на каналізаційну станцію в Бортничі.
Специфіка:
- Ворзель перекачує всі стоки через Бучу на КНС-4,
- Буча також на КНС-4, яка є власністю Бучанської територіальної громади,
- частина Гостомеля через Бучу на КНС-4,
- інша частина Гостомеля через Ірпінь на КНС-4 в Бучі.
- Два мікрорайони міста Ірпеня (де знаходяться військове містечко, «Перемога», «Прогрес», Податкова академія, ЖК «Гренд вайт», «Річ таун») всі стоки качають на КНС-4.
- З КНС-4 стоки через місто Ірпінь ідуть на КНС-6 і на Київ.
«На спекуляції на тему «Куди будете дівати стоки» відповідаю: живем в державі, хуторної системи, як би не намагалися наші сусіди, не буде. Київводоканал відповідно до компетенції і відповідних законів заключає трьохсторонню угоду: «Київводоканал», «Ірпіньводоканал», «Бучасервіс» відповідно до об’ємів стоків будуть мати договірні відносини і взаємодіяти між собою.
Тож юридичних, фінансово-господарських підстав говорити про те, що це неможливо, абсолютно не має.
Про Ворзель
«Маємо компактний населений пункт Ворзель, який вже років сорок обслуговується «Ірпіньводоканалом». Аналізуючи сьогоднішню ситуацію в системі водозабезпечення, можу констатувати наступне: грамотної, професійної подачі водозабезпечення «Ірпіньводоканал» жителям Ворзеля за весь період експлуатації запропоновано не було», – розповів Анатолій Федорук.
Як роз’яснив міський голова, проблема щодо комплексного вирішення водопостачання і водовідведення у селищі назріла давно. Адже багато жителів, наприклад, брали воду із санаторіїв, які на цей час перестали функціонувати. Та експлуатуюча організація «Ірпіньводоканал» так і не запропонувала вирішення проблематики.
«Ми зараз вже будуємо у селищі резервуари чистої води для того, щоб централізувати повністю всю систему водозабезпечення селища, подати кожному споживачу можливість підключитися до загальних, центральних мереж водопостачання, – розповів Анатолій Петрович.