fbpx

ГАЗЕТА БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Зміни до генплану Бучі обговорили в клубі урбаністів (ФОТО)

1 min read

Щосереди у клубі урбаністів, який зазвичай збирається у коворкінгу Portal Освіта і Бізнес, спілкуються про важливі для міста і громади теми. Вчора бучанські урбаністи обговорювали зміни до генерального плану Бучі. На зустріч завітали Бучанський міський голова Анатолій Федорук і головний архітектор громади Вадим Наумов.

«Обговорили зміни до генплану. Зокрема, зупинилися на основних показниках, які закладаємо в перспективний план розвитку міста на найближчі 15-20 років, – розповів начальник відділу містобудування та архітектури Бучанської міської ради Вадим Наумов.

Він наголосив, що Буча як місто має чіткі, встановлені межі – це 2658,1 га. Розробляючи зміни, посадовці передали державному науково-дослідному інституту «Діпромісто» 63 детальні плани території, які були затверджені Бучанською міською радою за попередні п’ять років.

Ці матеріали фахівці наклали на план існуючого використання територій. Буча і надалі розвиватиметься планово, а не хаотично, шляхом компактної забудови в межах детальних планів, де передбачені об‘єкти соціальної сфери, зелені зони, спортивні, громадські споруди тощо.

Зелена зона збільшується майже вдвічі

«Ми майже удвічі збільшуємо ландшафтно-рекреаційну та озеленену територію – із 140 до 266,2 га. Площа зелених насаджень загального користування зросте з 49,7 до 370,6 га, але зникнуть сільгоспугіддя, які були в селищі, тому що їх не може бути в місті. Приводимо містобудівні документи у відповідність до чинного законодавства», – наголосив Вадим Наумов.

Збільшиться багатоповерхівок і закладів освіти

Головний архітектор зазначив, що розподіл житлового фонду збільшиться в бік багатоквартирної забудови на підставі вище згаданих затверджених детальних планів. Але в кожному такому кварталі додадуть кількість садочків і шкіл.

У дошкільних закладах  має бути 4880 замість нинішніх 2305, а закладах середньої освіти 12215 замість 4745.

Дороги стануть ширшими

Ми також розширюємо ширину доріг до 15 метрів, як цього вимагають сучасні ДБНи з розрахунком на облаштування тротуарів та велодоріжок. Довжина міських вулиць збільшиться на 20 кілометрів: з 40 до 60 км.

«Таким чином нинішні зміни є соціально орієнтованими та вносяться з урахуванням чинних державно-будівельних норм, схвалених у 2019 році», – наголосив Вадим Наумов.

Нагадаємо, триває обговорення змін до генплану Бучі. Зауваження і пропозиції можна надсилати на електронні адреси:  gromada@bucha-rada.gov.ua або arch@bucha-rada.gov.ua.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.