Вибори 2020: що заборонено, що дозволено, грошова застава
Що заборонено
Виборчий кодекс не дозволяє бути кандидатом у депутати за партійними списками більш ніж у дві рівні ради. Не дозволено бути кандидатом на посаду голови більш ніж однієї громади. Також не можна бути одночасно кандидатом від партії і самовисуванцем.
Що дозволено
Тут є розподіл за виборчими системами. У громадах із чисельністю виборців менш як 75 тисяч дозволено одночасно кандидату на посаду міського голови висуватися у раду громади плюс обласну раду. У містах із чисельністю понад 75 тисяч кандидат на посаду голови може одночасно висуватися кандидатом у міську раду.
Грошова застава
Як відомо, розмір грошової застави було значно знижено, що дає змогу більшій кількості людей брати участь у виборах. Для кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, які висуваються у громадах із кількістю виборців менш як 75 тисяч, застава становитиме одну мінімальну заробітну плату. Її розмір з 1 вересня — 5 тисяч гривень.
Для кандидатів на посаду міського голови з чисельністю виборців понад 75 тисяч передбачено чотири мінімальні заробітні плати на кожні 90 тисяч виборців. Тобто 20 тисяч гривень треба помножити на кількість виборців і поділити на 90 тисяч.
Для депутата сільської, селищної та міської ради з кількістю виборців менш як 10 тисяч — це 20 відсотків від мінімальної зарплати. Тобто 1 тисяча гривень за кожного кандидата (йдеться про партійний список). У громадах із кількістю понад 10 тисяч виборців для кандидатів у депутати передбачено чотири мінімальні зарплати на кожні 90 тисяч виборців (йдеться про список). Для депутатів обласних, районних і районних у містах рад — чотири мінімальні заробітні плати на кожні 90 тисяч виборців (йдеться про список).