Ставши донором, зцілите не одне життя
1 min read– Я намагаюся постійно здавати кров, щоб допомогти якомога більшій кількості людей. – розповідає Наталія Коваленко, медична сестра Бучанського центру (ПМСД). ¬– Пам’ятаю, коли народжувала моя невістка, їй потрібен був кесарів розтин, і ми зверталися до всіх знайомих, щоб допомогли та стали донорами, адже в неї рідкісна група крові – третя негативна. Ще був випадок, коли брату подруги потрібно було робити переливання крові, ми всією родиною теж були донорами. Тому розумію, якою важливою є місія здавання крові та скільки життів можна врятувати, якщо вчасно стати донором. Мої чоловік і син підтримують мене в цій добрій справі й самі часто долучаються до здачі. Донька теж дуже хоче спробувати, однак наразі має недостатню вагу, щоб стати донором.
– Я завжди готова здати кров, тому що розумію наскільки це важливо, – пояснює Олена Чернікова, медсестра педіатричного відділення Бучанського центру (ПМСД). – Я знаю, що багато людей бояться цієї процедури, та хочу запевнити, що це зовсім не страшно та безпечно, навіть корисно. Особисто для мене це обов’язок як громадянина своєї країни та свідомої людини, особливо у часи воєнних дій. Нещодавно був випадок, коли маленькому хлопчикові потрібні були донори, і я сподіваюся, що моя кров хоч трішечки допомогла молодому життю, – ділиться Олена Олександрівна. – На жаль, зараз багато хто потребує медичної допомоги із застосуванням донорської крові, брак якої прирікає людей на смерть. Саме це спонукає мене бути донором…
– Нещодавно був донором, тому що дізнався, що наразі не вистачає донорської крові. Залишилося приємне відчуття від думки, що зміг зарадити людям, яким необхідна була допомога, тому мотивація у мене сильна, – ділиться враженнями Михайло Михайлюк, охоронник Бучанського центру (ПМСД). – Тим паче, що ця процедура ще й корисна для власного здоров’я, – запевнив Михайло Петрович.
Справді, бути донором корисно не тільки для душевного людського стану, але й для фізичного. Адже покращується серцево-судинне здоров’я. Регулярно здаючи кров, зменшується її в’язкість. Окрім цього, донорство зменшує кількість заліза, що окислюється у вашій крові, адже надмірність його погіршує стан серцево-судинної системи.
Тож приєднуйтеся до цієї шляхетної та корисної місії! Це легко, варто лише спробувати! Адже ставши донором, ви подаруєте комусь краплинку надії та зцілите не одне життя…