День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
1 min readДруга світова війна — свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і Батьківщину.
До квітня 1945 року радянські війська досягли тотальної переваги над Вермахтом, Червона армія підійшла до Берліну. Проте, знекровлені німецькі війська продовжували чинити запеклий опір і підготували столицю Німеччини до вуличних боїв.
Ціною великих втрат Червона армія оволоділа Берліном і 1 травня взяла штурмом Рейхстаг.
2 травня німецьке командування заявило про припинення бойових дій, залишки берлінського гарнізону здебільшого здалися в полон.
Вночі 7 травня в Реймсі був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Німеччини. Від імені союзників документ підписали американський генерал Вальтер Беделл Сміт, радянський генерал Іван Суслопаров і французький генерал Франсуа Севез. Від імені Німеччини його підписали генерал Йодль і адмірал фон Фрідебург.
Попри це, Сталіна підписання акта не влаштувало. За його вимогою генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель і представники ВМС Німеччини підписали документ повторно. Підписання відбулося 8 травня о 22:43 за центральноєвропейським часом (0:43 9 травня за московським часом).
Так закінчилися воєнні дії на Східному фронті Другої світової війни.
З 2015 року українським символом перемоги над нацизмом є стилізоване зображення квітки червоного маку. Подібні символи використовуються для вшанування пам’яті жертв і героїв Другої світової війни в усьому світі.