Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
02.05.2024

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Атопічний дерматит: профілактика та догляд

1 хвилина на читання
Взимку традиційно загострюється перебіг атопічного дерматита, – розповідає лікар-дерматовенеролог КНП «БКДЦ» БМР Вікторія Лосенко.– Взагалі атопічний дерматит (АД) - це захворювання шкіри, одна із тріади атопічних хвороб, до яких також належать бронхіальна астма, алергічні кон'юнктивіт, риніт.
атопічний дерматит

Взимку традиційно загострюється перебіг атопічного дерматита, – розповідає лікар-дерматовенеролог Бучанського консультативно-діагностичного центру БМР Вікторія Лосенко.– Взагалі атопічний дерматит (АД) – це захворювання шкіри, одна із тріади атопічних хвороб, до яких також належать бронхіальна астма, алергічні кон’юнктивіт, риніт

атопічний дерматит
атопічний дерматит у дитини

Причини захворювання мають комплексну природу і до кінця не з’ясовані. Окрім генетичної схильності, багато факторів зовнішнього середовища можуть спровокувати виникнення захворювання. Наприклад, чутливість до пилкових, побутових, харчових та інших алергенів. Особливе значення належить інфекційним алергенам – ентеротоксинам стафілококів, стрептококів та ексфоліантним токсинам. Ці обтяжливі фактори призводять до нових спалахів свербіння та подразнень чутливої шкіри.

Найпоширеніші симптоми АД:

  • Сухість шкіри;
  • Сильний свербіж, який часто посилюється вночі;
  • Локалізація ураження шкіри. Найчастіше вражається шкіра на згинах колін та ліктів, на повіках, руках, шиї та спині.

Догляд за шкірою при АД

Щоденні водні процедури мають бути правилом догляду за атопічною шкірою. Але замість мила варто обрати спеціальні косметичні засоби, що попередять пересихання шкіри. Купання та душ підтримують шкіру чистою, змивають кірочки та лусочки, а це попереджає інфікування. Також необхідно щодня застосовувати спеціальні зволожуючі креми-емолієнти, що сприяють відновленню бар’єрних функцій шкіри. Наносити на шкіру емолієнти треба мінімум двічі на день.

Також важливо усунути вплив специфічних та неспецифічних провокуючих факторів. Для цього варто дотримуватись таких порад:

  • тримайте оселю в чистоті. Пил містить багато алергенів, які можуть спровокувати АД;
  • обирайте одяг з бавовни;
  • не приймайте ванну довше 10-15 хвилин. Вода при цьому має бути не гарячою, приблизно 37 градусів;
  • обирайте засіб для прання без ароматизаторів та фарбників;
  • дотримуйтесь гіпоалергенної дієти, якщо ви страждаєте на харчову алергію;
  • пам’ятайте, що шерсть домашніх тварин також може бути провокуючим фактором для АД;
  • киньте курити та не куріть поряд з дітьми;
  • підтримуйте оптимальну температуру та вологість у приміщенні. Висока температура та сухість повітря можуть спричинити погіршення стану.

Але іноді профілактичних засобів недостатньо. Тоді лікар вам призначить індивідуальну схему лікування, що може включати гормональні креми, антигістамінні препарати тощо.

Атопічний дерматит не є інфекційним захворюванням. Дитина з атопічним дерматитом має жити повноцінним життям: відвідувати дитячий колектив, спортивні секції.

Вікторія Лосенко, лікар-дерматовенеролог КНП «БКДЦ» БМР

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що АД не є протипоказанням до вакцинації. Навпаки, люди з атопічним дерматитом мають чутливішу слизову оболонку. Через це вони більш вразливі та схильні підхопити вірус. Деякі хвороби, наприклад, вітряна віспа, через підвищену чутливість шкіри перебігають важче.