Календар

Березень 2026
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Архіви

20.03.2026

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

Кухар Валентина Завіховська про Бучу: «Тут є підтримка, є стабільність — є завтрашній день»

2 хвилини на читання

Як переселенка з Ізюма знайшла новий дім і нове покликання у Бучі/

Валентина Завіховська — жінка з теплими очима і твердим характером. У її голосі немає скарг — лише спокійна гідність людини, яка пройшла крізь багато і навчилась цінувати те, що є. Сьогодні вона живе в Бучі, працює кухарем на місцевій фабриці-кухні «ГотуЇмо» й каже просто: «Мені тут комфортно. Мені подобається».

З Ізюма — через пів-України

До повномасштабного вторгнення Валентина жила в Ізюмі на Харківщині. Більше п’ятнадцяти років вона пропрацювала у ювелірній торгівлі — здавалося б, далеко від кухарських справ. Але війна змінила всі плани.

— Був місяць інтенсивних боїв, — розповідає вона. — Крайньої ночі літак залетів і вже побомбив будинки моїх сусідів. Я розуміла: наступними будемо ми. Вранці ми все покинули. Взяли сумку з документами — і це було все.

Чоловік Валентини тоді ледь одужував після операції, але сів за кермо і вів машину півтори доби без зупинок. «Він навіть не відчував, що в нього якісь проблеми зі здоров’ям», — каже вона з ледь помітним захопленням у голосі.

Спершу родина знайшла прихисток на Заході України — там прожили близько півроку. А потім — Буча. Тут у дочки була квартира: сама вона вже встигла виїхати за кордон разом із дітьми, двома онучками Валентини, які тепер живуть у Канаді. «Всі зв’язки розірвані, — зітхає вона. — Але повертатися нам нікуди. І я вже почала звикати. Це дуже важко, але ми вже почали».

Новий початок — з першого дня

Роботу Валентина шукала через центр зайнятості. Саме звідти її скерували на фабрику. Після співбесіди з керівником Тетяною Алексійчук вона вирішила залишитися — і не пошкодувала. Тож вона тут з першого дня існування підприємства.

За фахом Валентина — кухар четвертого розряду. Її цех займається овочевою підготовкою: щодня через руки колективу проходить понад тонна різноманітних овочів. Робота серйозна й фізично вимоглива, але цех оснащений сучасним обладнанням — є машини для чищення продуктів, різноманітні насадки й ножі, спеціальна техніка для подрібнення. Освоїли все швидко.

— Які ми українці! — сміється Валентина. — Два-три дні — і вже все вміємо.

Графік стабільний: п’ять робочих днів, два вихідних — як у всіх людей.

Колектив — як родина

Окремо й із щирою теплотою Валентина розповідає про своїх колег. У цеху четверо: вона сама, молода багатодітна мама Наталія, переселенка з Донецької області Олена — «у неї своя болюча історія», каже Валентина з розумінням — і Михайло Сергійович, якому цього року виповнюється сімдесят.

— Дуже гарний чоловік, дуже трудолюбивий. Ніколи не жаліється. Справжній молодець, — каже вона з повагою.

За день у цеху встигають не лише виконати всі завдання, а й посміятися, поговорити, підтримати одне одного.

— Коли я на роботі — мені набагато легше, — зізнається Валентина. — Я втомлююсь, але спілкуюсь із людьми. І від цього стає легше.

«Є стабільність — є завтрашній день»

На запитання про плани й майбутнє Валентина відповідає без пафосу, але переконливо:

— У мене є робота, є стабільність, є фабрика-кухня. Є підтримка. Я повинна заробити гроші — і в мене повинен бути завтрашній день.

Для людини, яка залишила позаду дім, звичне життя, роками вибудовану кар’єру й навіть доньку та онуків — це не просто слова. Це внутрішній стрижень, що не зламався.

Вдома Валентина інколи вишиває — хоча зараз, каже, щось не йде до рук. Та й не дивно: після насиченого робочого дня найкращий відпочинок — просто побути поруч із чоловіком.

Валентина Завіховська — одна з тисяч людей, які через війну опинилися в чужому місті й мусили починати заново. Але вона — яскравий приклад того, що починати заново можна гідно. З роботою, з колективом, з надією.

І з впевненістю у завтрашньому дні.

Матеріал підготовлено в рамках серії публікацій про мешканців Бучі та підприємства, що дають людям роботу й підтримку в непростий час.

Якщо ви хочете долучитися до цього колективу та дізнатися більше про відкриті вакансії у Фабрика-кухня «ГотуЇмо», звертайтеся за номером: (063) 608 31 63.

Ми розповідали: | БУЧАНСЬКІ НОВИНИ Попелюшки фабрики-кухні «ГотуЇмо» Бучі

Залишити відповідь