Газони: як правильно доглядати
1 min readЗелені газони в парках і скверах Бучанської громади радують око місцевих жителів і запрошують до відпочинку та перезавантаження на їхній розкішній трав’яній ковдрі. Чимало людей намагаються створити біля свого будинку такий оазис природи і… Трава не зелена, не густа, газон жовтіє, в’яне і має кволий вигляд. Тож ми отримали корисні поради від фахівців КП «Бучазеленбуд» – тих, хто створив цю красу в громаді.
Комунальники зазначили, що серпень традиційно завершальний місяць для підживлення газону азотними добривами та обробки гербіцидами. А вже з кінця серпня можна сіяти нову траву. Проте саме в цей період активізуються грибкові захворювання, такі як іржа та борошниста роса. Для їхньої профілактики та лікування необхідно обприскувати газон відповідними фунгіцидами.
Регулярний покіс – запорука пишної зелені.
Головне правило регулярного покосу – не допускати надмірного зростання трави. Оптимальна висота залежить від виду трави, але в середньому вона становить 5-7 см. Якщо вона на 2-3 см перевищує рекомендовану – пора косити. Не допускайте переростання газону більше ніж 8-10 см висоти. Часті, але не занадто короткі стрижки, стимулюють утворення густої дернини та стримують ріст бур’янів.
Газони люблять полив – нове життя для трави.
Особливо важливо забезпечити достатній полив. Ідеальний час для поливу – ранок або вечір, коли сонце не таке активне і вода менше випаровується. Однак у спекотні дні поливати газон можна і вдень.
Аерація – повітря для газону.
Аерація – це процес проколювання ґрунту для поліпшення доступу повітря та води до коріння трави на глибину 5-8 см. Це забезпечить газообмін, який необхідний для росту коріння. Найкращий час для аерації – весна або осінь, коли ґрунт достатньо вологий.
Мульчування – підсилення життєздатності трави.
Мульчування – це покриття поверхні газону органічним матеріалом, що допомагає зберегти вологу в ґрунті, запобігає росту бур’янів та покращує структуру ґрунту. Розкидайте невелику кількість суміші і розрівняйте по поверхні ґрунту так, щоб трава не пом’ялася, але якщо суміш розкинута нерівномірно – це зменшить ефект мульчування. Мульчувати газон рекомендується восени, після останнього покосу.
Прочісування – гігієнічна процедура для газонів.
Регулярне прочісування газону граблями дозволяє видалити суху траву та інше сміття, що заважають нормальному росту трави. Прочісувати газон рекомендується навесні та восени.
Як боротися з бур’янами?
Фахівці «Бучазеленбуд» додають, що для боротьби з бур’янами варто використовувати спеціальні гербіциди. Вибір препарату залежить від виду бур’янів. Для однорічних широколистих бур’янів ефективні гербіциди «Фернандо», «Лінтур» або «Діален», а для багаторічних злакових – «Пума супер».