Календар

Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви

09.09.2024

БУЧАНСЬКІ НОВИНИ

Ваш путівник у житті громади, друг і порадник на кожен день!

День донора у Бучі: 73 людини здали кров (ФОТО)

1 хвилина на читання

Сьогодні, на у Бучі відбувся День Донора на базі директорка Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги.

73 людини здали кров, щоб підтримати наших поранених захисників та цивільних. Додамо, що це на 10 осіб більше ніж у травні цього року.

Жанна Лінчук, медична директорка Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги, розповіла про етапи проходження заходу:

«Спочатку людина здає аналізи на наявність захворювань і рівень гемоглобіну. Після цього лікар перевіряє тиск та проводить загальний медогляд».

Як додала Жанна Лінчук, потреба у донорстві була завжди, а зараз, під час війни в нашій країні, необхідність мати значні запаси донорської крові збільшилась ще у кілька разів.

До речі, лікарка зазначила, що мешканці Бучанської громади неодноразово самостійно проявляли ініціативу стати донорами. Тож Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги та центр Київського обласного центру служби крові готові надалі виступати у ролі організаторів цих заходів на підтримку громади.

Слідкуй за інформацією на наших сторінках в інтернеті та стань учасником наступного Дня Донора.

Цікаві факти про донорство

  •  Слово «донор» походить від латинського donare — «дарувати».
  • За даними ВООЗ щорічно у світі здійснюється 118,4 млн. донацій крові. Рекомендованими нормами для безперебійного забезпечення компонентами донорської крові пацієнтів є показник у 33 донації на 1000 населення. В Україні цей показник втричі менший – 12 донацій на 1000 населення.
  • За даними ВООЗ, у середньому 33% донацій крові у світі здійснюється жінками.
  •  У донорів значно менший ризик серцево-судинних захворювань. Американська медична асоціація стверджує, що люди, які здавали кров щопівроку, мали менше інфарктів та інсультів. Масштабне дослідження фінських донорів показало, що здавання крові хоча б раз на рік знизило ризик хвороб серця на 88%. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень — отже, менша ймовірність серцево-судинних хвороб. 
  • У донорів менші ризики захворіти на рак легень, прямої кишки, шлунку та гортані. Річ не лише в тому, що донори зазвичай стежать за своїм здоров’ям. Можлива причина — зниження рівня неорганічного заліза, шкідливого для здоров’я. Зокрема, донорство крові зменшує ризик гемохроматозу. Це хвороба, коли іони заліза накопичуються в печінці та інших органах. У донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто їхній організм краще знешкоджує вільні радикали.
×